Sprostredkovatelia musia klientom poskytovať sofistikovanejšie služby. Tento trend pandémia ochorenia covid-19 ešte podčiarkla. Každá kríza je totiž zároveň príležitosť a cítia to aj agenti. „Jednoznačne narástol záujem o poistnú ochranu, ale súbežne sa ľudia začínajú viac pýtať na dôchodok a investovanie,“ hovorí analytik OVB Marián Búlik. Upozorňuje na prieskum firmy 2muse,-- ktorý ukázal, že záujem o investovanie rastie. Oblastiam, v ktorých by ľudia chceli využiť sprostredkovateľské služby, dominuje v 40 percentách odpovedí investovanie. Na druhom mieste je hypotéka s 34 percentami.

Investovanie je cesta

„Veľa ľudí robí tradične chybu v tom, že sa chytí aktuálneho trendu bez riešenia kontextu. Pri investovaní to je snaha zarobiť čo najviac na raste trhov bez toho, aby mali dlhodobý plán a zabezpečili sa proti rizikám. Mnohým treba trpezlivo vysvetľovať, aby investovanie brali ako nástroj, ktorý im má pomôcť dosiahnuť ciele napríklad v podobe vyššieho dôchodku či lepšieho bývania,“ dopĺňa M. Búlik.

Mid,Adult,Couple,And,Their,Financial,Advisor,Using,Digital,Tablet
Neprehliadnite

Poistkám a úverom Slováci stále nerozumejú, robia chyby

Prejavom vyššieho záujmu o investovanie je aj nárast majetku v podielových fondoch. Od júla boli všetky mesačné prírastky kladné, v zápornej bilancii skončil iba november. V decembri Slováci investovali až 133 miliónov eur a čistá hodnota aktív presiahla desať miliárd eur.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa