A ak sa aj manažér alebo majiteľ firmy rozhodne načrieť hlbšie do vrecka, pozerá sa najmä na výkon či kvalitu. To všetko sa však dá skombinovať aj s nevšedným vzhľadom. Vybrali sme deväť zariadení pre biznis, ktoré ponúkajú praktické využitie, výbornú výbavu a aj unikátny dizajn. A nemusia vždy patriť vo svojej kategórii k najdrahším.

Možno polovici firiem dnes stačí dať zamestnancovi notebook, prípadne ešte mobil, aby mal všetko, čo na prácu potrebuje. Preto by na výbere tejto techniky malo záležať. Správny notebook môže výrazne zvýšiť efektivitu práce, vhodný smartfón zasa môže mať vplyv na time manažment a zvládanie práce za pochodu v teréne.

Na výber sú dnes tucty modelov z každého segmentu, záleží len na subjektívnych potrebách každého jednotlivca či oddelenia. Preto sme sa na to pozreli z iného uhla a vybrali sme v prvom rade techniku s perfektnou výbavou. Ale zároveň sme hľadali aj také, ktoré nebudú len tmavosivé škatule bez emócie.

Samozrejme, nie je to pravidlo. Pri čisto pracovných strojoch ako Lenovo ThinkPad sa nedá veľmi rozplývať nad ladnými krivkami. Ale je to mašina, ktorá svojimi parametrami bude v očiach šéfa IT oddelenia ako kráľovná krásy. Vybrali sme aj jeden doslova dizajnový kúsok medzi stolovými počítačmi, ktorý okrem vysokého výkonu a zaujímavých doplnkových funkcií môže slúžiť na prezentáciu vkusu firmy.

Pri pikoprojektoroch je zasa dizajn vcelku irelevantný, pretože sa nepoužívajú pravidelne. A hlavne majú upútať tým, čo a ako zobrazujú. Ale našli sme aj praktický model, ktorý nebude prekážať v kabelke a výbavu má nadštandardnú. V tabletoch je komplikované vnímať dizajn, pretože to je vlastne len tablička s displejom. Citlivé oko nájde ladný tvary aj tam.

Smartfóny sú na tom podobne, len v zmenšenej mierke. Tabuľka s displejom vie rozpútať vášnivé debaty o tom, či je dizajnovo podarená alebo, naopak, nevkusná. Aj pri modeloch, ktoré sú určené pre profesionálov. Značky to vedia a neponúkajú ich len v nenápadnej čiernej farbe. Nie je raritou nájsť riaditeľa strednej veľkej firmy s iPhonom v zlatom vyhotovení. V tomto výbere je ale iná a ešte exkluzívnejšia novinka.

9 tipov na dizajnovú techniku

Zdroj: HP

HP Envy Curved AiO 34

Novinka od HP je určená hlavne pre tých, ktorí kladú aj pri výbere stolového počítača dôraz na dizajn. Veď vybavenie kancelárie môže klientom tiež niečo napovedať. Druhá generácia all-in-one počítača Envy Curved AiO je vybavená zakriveným displejom s pomerom strán 21 : 9 a uhlopriečkou 34 palcov.

Je tak vhodný na prácu s viacerými oknami vedľa seba alebo hoci s tabuľkovým editorom. Komponenty ako procesor Intel Core i7 a kombinácia pevného a SSD disku sú v podstavci, ktorý má časti z hliníka a predná hrana so schovanými reproduktormi je z textílie.

Zvyšok povrchu podstavca aj monitora je z materiálu, ktorý je na nerozoznanie od drevenej dyhy. Dizajnový kúsok má navyše vysúvateľnú webkameru pre viac bezpečia a vstavanú plochu na bezdrôtové nabíjanie smartfónov.