Turnaj sa však kvôli pandémii nového koronavírusu uskutoční tentokrát bez prítomnosti divákov. Podujatie The International si tak budú môcť pozrieť len online. Spoločnosť Valve, ktorá za turnajom stojí, už stihla vrátiť peniaze všetkým, ktorí si lístky zakúpili. Dlho bolo v hre aj zrušenie celého turnaja, lebo počet nových prípadov nákazy v Rumunsku neustále rastie a ochorenie covid-19 sa nevyhlo ani niektorým hráčom.

Turnaj The International je vyvrcholením roka pre hráčov hry Dota 2 a zároveň ide o turnaj s najväčším takzvaným prizepoolom. Turnaj sa však zvykol uskutočniť počas letného obdobia a teraz sa po prvýkrát začal až na jeseň. O odmenu vo výške 40 miliónov dolárov si zahrá 18 tímov.

Expo Dubaj 2020
Neprehliadnite

Začína sa najúžasnejšia výstava: Expo Dubaj 2020 bude veľkolepé a súčasťou bude aj Slovensko

E-šport sa postupne začína z viacerých pohľadov približovať k tomu skutočnému. Neustále stúpa celková sledovanosť, ktorá by sa v tomto roku mohla aj vďaka koronavírusu vyšplhať na viac ako 600 miliónov divákov na streamovacích platformách.

Hranie videohier je svet, ktorý prepája viacero spoločností z rôznych oblastí. Práve počas koronavírusu sa zastavila väčšina futbalových líg a pozornosť sa preto sústredila na hráčov počítačových hier. Nimi sa na istý čas stali aj futbalisti a hokejisti, ktorí sa touto formou pripomínali svojim fanúšikom.

Obrovské príjmy a sponzoring

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa