Mi Notebook Air bol predstavený v dvoch veľkostiach s mierne odlišnou výbavou. Podobne ako to Apple robí pri jeho MacBookoch Air. Pri predstavovaní parametrov si predstavitelia pomohli s číslami jablkových ultrabookov. V skutočnosti je ale novinka skôr priamym konkurentom tenkých a ľahkých laptopov od Dellu, HP, Lenova a dizajnovo sa navyše ponáša na rodinu Surface od Microsoftu. Mi Notebook Air beží na Windowse 10. A používatelia sa pred kúpou rozhodujú najprv na základne operačného systému a nie kmitočtu procesora.

Xiaomi Mi Notebook Air stojí takmer polovicu toho, čo MacBook Air

Zdroj: Xiaomi

Väčší a vybavenejší Mi Notebook Air má celokovové telo s hrúbkou 14,8 mm a hmotnosťou 1 280 gramov. Na to, že ide o 13,3 palcový laptop to nie sú žiadne rekordné čísla. Je o pár milimetrov tenší a niekoľko gramov ťažší než MacBook Air.

Ale Windows konkurenti ako Dell XPS 13 alebo HP Spectre sú viditeľne kompaktnejší. Mi Notebook Air sa tak dá zaradiť medzi zlatú strednú cestu v laptopovom minimalizme. Zaujímavosťou je, že na veku nemá logo výrobcu. Xiaomi bude ponúkať široku paletu rôznych polepov, ktoré majú lepšie vystihovať každého majiteľa.

Ultrabook s full HD obrazovkou a podsvietenými klávesmi je celkom slušne vybavený. Poháňa ho Intel Core i5 s ôsmymi gigabajtami operačnej pamäte, dáta sa ukladajú na 256 GB SSD disk a našlo sa aj miesto na dedikovanú grafickú kartu Nvidia GeForce 940MX. Okrem jedného USB – c konektora sa periférie dajú pripájať aj cez dvojicu klasických USB 3.0 konektorov.

Xiaomi Mi Notebook Air stojí takmer polovicu toho, čo MacBook Air

Zdroj: Xiaomi

Dostupný bude aj 12,5 palcovým full HD model s procesorom Intel Core M3, polovičnou kapacitou RAM aj SSD disku a len s vstavanou Intel grafikou.

Silnou zbraňou Xiaomi pri jeho produktoch je pomerne lákavá cenovka. Inak to nie je ani pri ich notebookoch. Väčší Mi notebook Air vychádza po prepočte na 680 eur, menší len na 490 eur. Bez dane a ostatných poplatkov. Pre porovnanie, MacBook Air s rovnakými parametrami ale vstavanou grafikou a nižším rozlíšením displeja sa predáva za 1 355 eur. Konkurenti s Windowsom sa v danej konfigurácii predávajú minimálne za 900 eur. Xiaomi Mi Notebook Air sa začne predávať už od začiatku augusta, zatiaľ ale len na čínskom trhu. 

Xiaomi Mi Notebook Air stojí takmer polovicu toho, čo MacBook Air

Zdroj: Xiaomi