Ide o službu, ktorá bude na začiatku len pre firemných používateľov, no cenovo by mala byť dostupná aj pre tých bežných. Navyše si bude možné predplatiť rôzne konfigurované virtuálne počítače podľa potreby.

Windows v cloude

Už pri uvedení Windows 10 sľubovala firma, že bude operačný systém poskytovaný ako služba. Virtualizácia a vzdialený prístup funguje už dávno. Masová dostupnosť takéhoto cloudu však príde až teraz pred príchodom Windows 11. Pri Windows 365 bude postačovať akékoľvek zariadenie schopné prevádzkovať internetový prehliadač a aplikáciu Microsoft Remote Desktop.

V čom sú výhody

Virtuálny počítač bude mať výhodu v okamžitej dostupnosti bez štartovania. Zariadenie, z ktorého sa k nemu bude pristupovať, síce bude potrebné naštartovať, no pri tých permanentne bežiacich ako smartfón je to určite bleskové riešenie. Zariadením môže byť napríklad aj smart televízor či fyzický počítač a univerzálnosť sa týka tiež operačného systému. K Windows 365 bude možné pristupovať strojmi bežiacimi aj na MacOS, iOS, Linuxe či Androide.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa