Ruský „Google“ s obrovským útokom

Spoločnosť Yandex odvrátila masívny DDoS útok so silou 22 miliónov požiadaviek za sekundu. Ide tak o najväčší útok tohto typu v histórii internetu, pričom trvá už viac ako mesiac. Podľa agentúry Reuters sa začal útok 7. augusta so silou 5,2 milióna požiadaviek za sekundu a postupne silnel. Spoločnosť uviedla, že pri útoku nedošlo k žiadnemu narušeniu služieb či dát používateľov.

Útok sa stále vyšetruje. Hovorí sa o hrozbe pre infraštruktúru na národnej úrovni. Niektoré ruské médiá sa domnievajú, že za útokom môže stáť nová verzia botnetu Mirai. Ten v minulosti spôsobil už viacero problémov, vrátane napadnutia miliónov zariadení internetu vecí (IoT). Spoločnosť Yandex je ruská technologická firma, ktorá poskytuje rôzne internetové služby, vrátane vyhľadávania na internete.

Intel chce investovať v Európe

Americká spoločnosť Intel má do konca tohto roka oznámiť, v ktorých krajinách Európy postaví do roku 2030 svojich osem nových fabrík na výrobu čipov. Podľa šéfa spoločnosti, Pata Gelsingera je aktuálne vybraných približne desať lokalít, z toho niekoľko z nich sa má nachádzať v Nemecku. Intel svoje zámery oznámil na nedávnom autosalóne v Mníchove. Výška investície by sa mala vyšplhať až na 80 miliárd dolárov, pričom okolo 30 percent by mala pokryť štátna pomoc. Intel plánuje najnovšiu technológiu priniesť do Európy aj kvôli aktuálnej kríze spojenej s nedostatkom polovodičov na trhu.

	Apple predstavil nový iphone 13
Neprehliadnite

Nový iPhone13: Má najpokročilejší fotoaparát, ale Apple aj sklamal

PayPal a JPMorgan s akvizíciami

Americký koncern PayPal Holdings prevezme japonského poskytovateľa splátkového predaja Paidy za 2,7 miliardy dolárov. PayPal si týmto krokom opäť o niečo posilní svoju pozíciu lídra v segmente, ktorý počas pandémie prudko rastie. Konsolidáciu v sektore podľa exportov spustila akvizícia spoločnosti Square austrálskym poskytovateľom splátkového predaja Afterpay za 29 miliárd dolárov. Nepredpokladá sa, že akvizícia spoločnosti Paidy nejakým spôsobom ovplyvní americký trh. Ide skôr o lepšiu pozíciu na trhu v Japonsku.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa