Takúto možnosť ponúka systém 3D Reality, ktorý implementoval jeden zo slovenských predajcov kuchynského vybavenia. Plánovanie kuchyne s pomocou tohto 3D simulátora mení obvykle náročnú činnosť skoro až na zábavu. Slovensko je pritom jednou z prvých krajín, kde sa táto vízia budúcnosti stala realitou pre bežných zákazníkov.

„Táto technologická novinka mení ,pravidlá hry‘ – spôsob, ako sa plánujú kuchyne či celý interiér. Zákazník už nie je viac pasívnym čakateľom na návrh. Priamo pod jeho rukami a pred jeho očami rastie jeho kuchyňa, interiér so všetkými detailmi,“ približuje návrhár Pavol Krčmárik zo spoločnosti Oresi Kuchyne, ktorá službu 3D Reality priniesla na Slovensko.

Krabice
Neprehliadnite

Internet vecí prinesie nevídané možnosti. Infraštruktúra bude kľúčová

Keď vám kuchyňa rastie pod rukami

Princíp tvorby vlastného návrhu spočíva v tom, že na digitálny stôl sa kladú ,kocky‘ – schematické zmenšené modely jednotlivých častí. Na obrazovke potom možno okamžite vidieť návrh v podobe 3D simulácie, teda rozostavený nábytok so spotrebičmi v realistickom pohľade. Technológiu 3D Reality možno využiť aj na diaľku z pohodlia domova prostredníctvom streamu. Inými slovami, ak zákazník nemôže navštíviť predajňu osobne, spojí sa s ním cez počítač návrhár kuchyne, za ktorého asistencie sa vyskladá kuchyňa online.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa