Nissan Ariya

Tradičný japonský výrobca sa chystá osloviť záujemcov o elektromobilitu modelom Ariya, ktorý asi najviac zaujme cenovkou štartujúcou na úrovni 45-tisíc dolárov (približne 40-tisíc eur). Aj keď sa tento údaj ešte môže trochu zmeniť a líšiť v rámci jednotlivých krajín predaja, pri elektrickom SUV je to určite atraktívna základná cena.

Model by mal osloviť zákazníka, ktorý nestojí o trhanie asfaltu a výkon 177 kW (285 koní) a zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 7,2 sekundy sú pre neho príjemné údaje. Podľa konfigurácie sa má dojazd pohybovať medzi 426 a 458 kilometrami. Výrobca vyhovel aj športovejšie založeným vodičom a variant Platinum+ ponúkne zrýchlenie za 4,7 sekundy.

Nissan Ariya
Zdroj: Nissan
Nissan Ariya

Dvojmotorový model Ariya má byť okrem iného zaujímavý aj multifunkčným plynovým pedálom. Technológia e-Pedal umožňuje pridávanie aj brzdenie na jednom pedále, čím sa znižuje reakčný čas vodiča v krízových situáciách.

Príchod vozidla sa očakával už v roku 2021, napokon sa však jeho debut na trhu odložil na jeseň 2022, aj keď si ho možno za 500 dolárov rezervovať už teraz.

Starlink
Neprehliadnite

Satelitný internet Starlink má novú verziu a Tesla pravdepodobne chystá smartfón