Hneď na úvod trochu ironicky – česká aplikácia zatiaľ nepodporuje slovenčinu a dokonca ani češtinu. Nejde ani o úplnú novinku, aspoň pre iOS používateľov. Teraz si už ale môžu príjmy a výdavky kontrolovať aj majitelia Androidov. Pre nich je ešte možnosť používať ju aj zadarmo, ale s reklamnými bannermi. Bez nich stojí Spendee 1,47 € a pre iOS 1,79 €.

Celá aplikácie je vizuálne úplne prispôsobená novému vzhľadu iOS 7 s jasnými pastelovými farbami a sparťanským štýlom grafických prvkov. Ale nevyzerá zle ani na Androidoch.

Po zapnutí sú zobrazené zelené príjmy a červené výdavky. Buď vo forme textu alebo grafu. Na spodku obrazovky je vždy tlačidlo plus pre pridanie novej finančnej udalosti. Znova pekne a prehľadne určenie sumy, zadelenia do príjmov alebo výdavkov.

Spendee povie, či ste za darčeky neminuli priveľa

Zdroj: Apple

Potom sa ešte vyberie oblasť transakcií, či sa týkajú auta, cestovania, účtov za energie, zábavu a podobne. Škoda, že sa nedajú vytvárať vlastné kategórie. Ku každej takejto udalosti možno určiť periodicitu, pripomienku, poznámku a fotografiu.

Výsledok je veľmi pekne zobrazený v grafoch, buď celkovo alebo po určitých kategóriách. A aj časovo podľa dní a mesiacov.

Základom všetkého je hlavne byť disciplinovaný a všetky príjmy a výdavky si poctivo zaznamenávať. Potom má človek hneď omnoho lepší prehľad o svojej finančnej situácii všade tam, kde ma so sebou smartfón. 

Spendee povie, či ste za darčeky neminuli priveľa

          

Spendee povie, či ste za darčeky neminuli priveľa