Koncept vodíkového automobilu MH2 vznikol v spolupráci Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach a spoločnosti Matador Group. Odhalili ho v rámci svetovej premiéry šéfdizajnér Branislav Maukš a minister hospodárstva SR Richard Sulík.

Automobil stelesňuje atribúty, ktoré sú zároveň hlavnými témami slovenského pavilónu: budúcnosť mobility a pokrokové technológie nasledujúceho desaťročia.

Vodíkový koncept MH2 je nositeľ pokroku, nových vízií a ukazuje inovačný potenciál Slovenska. Matador Group ako líder slovenského priemyslu sa pohybuje v automotive sektore už viac ako storočie a svoje bohaté skúsenosti pretavil do super športového vozidla s vodíkovým pohonom.

„Na Expo Dubaj máme ambíciu predstaviť sa globálnemu publiku ako krajina prirodzeného talentu a inovatívnych riešení, či už v oblasti mobility alebo udržateľnosti. S tým súvisia vodíkové technológie. Vodík je budúcnosť a my chceme byť na ňu pripravení, keďže jedným z efektov zavedenia vodíka ako paliva budúcnosti je výrazné zníženie emisií”, povedal Richard Sulík.

Expo Dubaj 2020
Neprehliadnite

Začína sa najúžasnejšia výstava: Expo Dubaj 2020 bude veľkolepé a súčasťou bude aj Slovensko

Rýchle a aerodynamické

Ako každé športové vozidlo, aj vodíkový automobil MH2 disponuje nadčasovým dizajnom. Je to prezentácia najmodernejších technológií a materiálov. Samotný tvar MH2 je veľmi aerodynamický a so svojou muskulatúrou pripomína štartujúceho atléta na štartovom rošte.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa