Artzenal je mladá slovenská spoločnosť, ktorá pôsobí v oblasti tvorby vysokokvalitného a interaktívneho digitálneho 2D a 3D obsahu pre potreby marketingu, filmovej a hernej produkcie a tiež na použitie vo virtuálnej realite (VR). Spoločnosť vznikla len koncom roka 2019, pričom za prvý rok svojej existencie dosiahla obrat viac ako 155-tisíc eur, a to napriek pandémii s obmedzenými možnosťami realizovať aktívny rozvoj predaja.

Startup špičkových odborníkov

V roku 2020 získal Artzenal v prvom investičnom kole od investičného fondu CB Growth ONE investíciu vo výške 600-tisíc eur. Aktuálne prebieha druhé investičné kolo, v ktorom start-up už získal 100-tisíc eur a navyše sa uchádza o 325-tisíc eur od súkromných investorov na platforme Crowdberry. Celkovo sa tak Artzenal môže prepracovať k sume prevyšujúcu jeden milión eur.

Firma bola založená špičkovými expertmi z 2D a 3D odboru na čele so CEO Milanom Kováčom, doplnená v roku 2020 o špecialistov vo fotogrametrii a developerov.

„Dokázali sme vytvoriť robustnú prepojenú sieť technológií a efektívnych postupov, ktorá v kombinácii s expertízou tímu z rôznych disciplín prináša interaktívny 3D obsah v jedinečnej vizuálnej kvalite,“ hovorí Milan Kováč, CEO Artzenal. Firma je komplexným dodávateľom, a to od prvotného skenovania objektu po finálny 3D produkt.

Tím Vestberry
Neprehliadnite

Slováci zo startupu Vestberry: so softom šitým pre investorov dobyli Britániu, čaká ich Amerika

Partnerstvo zvučných mien

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa