Kórejský technologický gigant Samsung vo štvrtok predstavil svoju novú vlajkovú loď Samsung Galaxy S21. Udialo sa tak na technologickej konferencii CES 2021, ktorá sa každoročne koná v americkom San Franciscu. Podobne ako minulý rok však konferencia prebieha online kvôli pandémii nového koronavírusu.

Tri rôzne modely

Samsung na predstavení „Galaxy Unpacked“ predstavil hneď tri zariadenia s novým sviežim dizajnom, pričom najväčší rozdiel je hlavne v oblasti modulu s fotoaparátmi. Základný Galaxy S21 je najmenším z radu s uhlopriečkou displeja 6,2 palca. Väčší Galaxy S21+ má displej vo veľkosti 6,7 palca. Oba modely zároveň disponujú Full HD+ rozlíšením a technológiou Dynamic AMOLED 2x.

Nová vlajková loď sa dočkala vylepšení aj v oblasti fotoaparátov. Oba modely dostali hlavný snímač s rozlíšením 12 Mpx a optickou stabilizáciou. Nechýba ani 12 Mpx ultraširokouhlý snímač či teleobjektív s rozlíšením 64 Mpx s trojnásobným optickým priblížením a optickou stabilizáciou. Predná selfie kamera dostala snímač s rozlíšením 10 Mpx. Čo sa výkonu týka, obe zariadenia dostanú nový čip Exynos 2100, ktorý je vyrobený 5nm procesom.

Samsung predstavil tri modely série Galaxy S21 v rôznych veľkostiach
Zdroj: Samsung
Samsung predstavil tri modely série Galaxy S21 v rôznych veľkostiach

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa