Robot – termín, ktorý vymyslel Josef Čapek, brat Karla Čapka – si aj vďaka popkultúre mnohí predstavujú ako humanoidného pomocníka s aspoň čiastočnou inteligenciou a uvedomením si seba samého.

Pravdepodobne sa kvôli niektorým úlohám, napríklad pri opatere ľudí, dostaneme časom aj k humanoidnej podobe. Stačí si pozrieť úžasné prototypy firmy Boston Dynamics.

Robotizácia má ale zatiaľ najmä formu automatizovaných liniek, maximálne s pohyblivým ramenom na manipuláciu objektov či zváranie. Ďalším pomerne rozšíreným druhom sú robotické vysávače. Bežná a viac ako dekádu dostupná záležitosť sa dostáva na akýsi nový evolučný level, hoci uvariť a doniesť kávu ešte nevie.

Predstaviteľom novej generácii robotických vysávačov môže byť nová Roomba i7 z portfólia spoločnosti iRobot, ktorá je v tomto segmente niečo ako Apple v smartfónoch. Vo svojej novinke sa sústredila na čo najlepšie rozoznávanie okolitého priestoru a tým pádom aj čo najefektívnejšie vysávanie.

Do tejto filozofie spadá aj vyprázdňovacia stanica Clean Base. V spojení s múdrejším vysávačom je výsledkom, že sa prakticky nemusíte ničoho dotknúť aj celý mesiac a aj tak máte každý deň povysávané.

Funguje to automaticky. Robot príde do nabíjacej/vyprázdňovacej stanice

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa