Každá značka nejako znie, v prípade reproduktorov Truune je však všetko inak. Počúvať cez nich hudbu alebo akýkoľvek zvuk je neopakovateľný zážitok, ktorý si budete chcieť veľmi rýchlo zopakovať.

Slovenská firma STARK predstavila na Audio Video Show v Prahe svoj najnovší reproduktorový model Truune EIGHT v nadčasovom a elegantnom dreveno – koženom dizajne v štýle Bauhaus, ktorý vyrába prevažne z udržateľných eko materiálov. Ide o minimalistické a ekologické reproduktory, ktoré chcú slúžiť aj ďalším generáciám.

Unikátne reproduktory, ktoré si pamätajú

S reproduktormi EIGHT tiež prichádza vysoká kvalita zvuku, ktorá je badateľná už pri prvom počutí a s ňou aj premyslený elektronický systém, čím ich užívateľ môže ovládať priamo cez telefón alebo diaľkové ovládanie.

Truune EIGHT
Zdroj: CREP MARTIN

„Reproduktor sa dokážu elegantne prispôsobiť užívateľovi a učí sa jeho návykom. Ponúka mu teda to, čo najviac používa. Má predikciu vstupov, takže napríklad pri zapnutí televízora je schopný prepnúť vstup. Ak sa časom sám vypne, dokáže si zapamätať poslednú hlasitosť, pri ktorej bol korektne vypnutý. Pri ďalšom zapnutí to reproduktor vyhodnotí a zapne sa pri normálnej hlasitosti,“ hovorí o vymoženostiach reproduktorov EIGHT ich tvorca Gabriel Stark.

V audio svete je doslova zjavom, ktorý každý nový model posúva ešte ďalej. O tom, že reproduktorom rozumie, svedčí aj fakt, že pri ich výrobe zohľadňuje každý komponent. „Reproduktory EIGHT sú spojením jemného zvuku s dokonalým dizajnom. Sú prepracované v každom detaile a vyladené na maximálny výkon,“ vysvetľuje Gabriel Stark. Navyše minimalizmus a ekologické materiály im pristanú.

Minimalistické a ekologické EIGHT aj pre ďalšie generácie

Trunne EIGHT sú vyrobené z udržateľných materiálov ako orechové drevo, kov, ekokoža a zemiakový škrob. Dotykový panel je zase vyrobený zo skla. Tí, ktorí majú radi farby, si tiež môžu vybrať z farebnej palety kruhovej akustickej tkaniny a vyskladať si aj výraznejšie farebné kombinácie akustických kruhov prispôsobením do svojho interiéru.

Truune EIGHT
Zdroj: CREP Martin

Vylepšená akustická tkanina umožňuje nielen moderné farebné kombinácie, ale tiež chráni citlivé časti reproduktora a zachováva čistotu a detaily v zvukovom spektre. Navyše podšívky, na ktorých je pripevnená, sú vyrobené zo zemiakového škrobu, vďaka čomu sú plne kompostovateľné a po kontakte s pôdnymi baktériami sa do pol roka úplne rozložia.

Vyrobiť reproduktor v kvalite, v akej ho ponúka slovenská firma STARK, je skutočné umenie. „O vývoj a dizajn sa stará malý tím ľudí, pričom každý reproduktor Truune je doslova unikátnym majstrovským dielom. Ľudia dnes elektroniku často menia. V našom prípade je to inak. Pri ich výrobe zanechávame minimálny odpad s víziou, aby vydržali aj ďalšie generácie,“ dodáva Gabriel Stark.