ZTE Projector Hotspot by mohol byť jeden z tých unikátnejších kúskov na tohtoročnom CES-e. Nenápadná čierna oválna šasi s rozmermi 12 x 12 x 3 cm a hmotnosťou 400 gramov ukrýva viac, ako by človek čakal.

Najprv je to DLP full HD projektor so svietivosťou 100 lumenov a kontrastom 1000:1. Obraz dokáže premietať až do uhlopriečky 120 palcov.

Druhou funkciou je LTE hotspot, ktorý umožňuje mobilný internet rozšíriť pomocou vstavanej Wi-Fi až na osem zariadení v okolí.

Na ovládanie slúži štvorpalcový dotykový displej s rozlíšením 800 x 480 bodov a operačným systémom je Android. Takže na plátno alebo stenu sa dajú premietať aj obrázky alebo video steramované priamo z internetu alebo rôznych aplikácií, pokojne aj živé televízne vysielanie.

Prenosný projektor od ZTE je zároveň hotspot aj externá batéria

Zdroj: phandroid.com

Projektor sa dá prepojiť so smartfónom alebo Blu-ray prehrávačom cez HDMI, aj bezdrôtovo. Je vybavený USB konektorom, takže prehrávať sa dá obsah z externého disku. Nechýba zvukový výstup a konektor pre slúchadlá.

A aby toho nebolo málo, do Projector Hotspotu sa vošla až 5 000 mAh batéria. Vie nielen dodať energiu projektoru a hotspotu na niekoľko hodín. Môže fungovať aj ako externá batéria a nabíjať smartfóny. Už chýba len otvárač na konzervy a možnosť telefonovať.

ZTE má začať predávať tento hybrid v priebehu roka. Konkrétny dátum je tajný, rovnako ako cena.

Prenosný projektor od ZTE je zároveň hotspot aj externá batéria

Zdroj: phandroid.com