Nová Roomba v portfóliu vysávačov značky iRobot vytŕča už len tým, že má tvar písmena D. Konštruktéri firmy nad touto praktickou formou uvažovali už dávnejšie, no čakali, kým pre ňu dozrejú technológie. Medzitým si licenciou zakúpili konkurenčné značky ako napríklad Neato. 

Roomba s9+ má preto inak rozložené komponenty než všetky doterajšie vysávače iRobotu. Dvojica gumených kief je o tretinu dlhšia, takže na jeden záťah povysávajú viac plochy. Pomáha im bočná rohová kefa. Má väčší sklon a nižšie otáčky, takže nerozhadzuje neporiadok okolo seba, ale podsúva ho pod vysávač. A vďaka umiestneniu na hranu vysávača sa lepšie dostane do kúta miestnosti.

Druhým zlepšením je zvýšenie výkonu. Škoda, že výrobca neuvádza presnú hodnotu, iba násobky výkonu predchádzajúcich modelov. Je to trochu mätúce.

V každom prípade, vrátil sa režim navýšenia výkonu, keď vysávač deteguje koberec. Podľa ukážky na novinárskej prezentácii to vyzerá, že s výkonom by nemal byť problém a nová Roomba je teda určená hlavne pre majiteľov kobercov.

Prečo nový vysávač Roomba s9+ stojí pol druha tisícky

Roomba s9+má o tretinu dlhšie kefy Zdroj: iRobot

Roomba s9+ využíva technológiu vSLAM, ktorá optickým senzorom rozoznáva 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa