Začiatok augusta patril kórejskej značke Samsung. Tá totiž predstavila nový smartfón Samsung Galaxy Note 20 spolu s prémiovými tabletmi, smart hodinkami Galaxy Watch 3 či bezdrôtovými slúchadlami Galaxy Buds Live. Pre mnohých malo byť najväčším ťahákom predstavenie nového skladacieho smartfónu Galaxy Z Fold 2, no Samsung sa tejto téme venoval len okrajovo s tým, že viac informácií predstaví až v septembri.

Skladacie smartfóny sa tešia čoraz väčšej obľube. Mnohé spoločnosti vidia práve v tomto formáte budúcnosť, nakoľko dokážu poskytnúť obrovskú pracovnú plochu v kompaktnom tele. Podľa prieskumov spoločnosti Samsung až 76 percent ľudí preferuje väčšiu obrazovku, aby mohli vykonávať viac činností naraz a až 78 percent ľudí preferuje veľkú obrazovku pri sledovaní zábavného obsahu alebo pri práci.

Vylepšená konštrukcia

Prvá generácia smartfónu Galaxy Fold nebola tak úspešná ako sa spočiatku očakávalo. Zariadenie totiž trpelo problémami s displejom, vďaka čomu muselo byť na určité obdobie stiahnuté z trhu. Technológia výroby sa však zlepšila a tak mohlo byť po určitom čase vrátané späť do predaja. Neskôr Samsung predstavil takzvané „véčko“ Galaxy Z Flip, čím dal jasne najavo, ktorý segment bude pre nasledujúce roky dôležitý.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa