Trh so smart hodinkami neustále rastie. Podľa štatistík až jeho polovicu ovláda spoločnosť Apple so svojimi hodinkami Apple Watch. Na trhu sa však nachádzajú aj ďalšie značky, ktoré si chcú z koláča ukrojiť svoj podiel. Okrem značiek ako Garmin či Fitbit, ktoré sú z hľadiska športových funkcií považované za jedny z najlepších, sa do popredia čoraz viac dostávajú aj lifestylové hodinky značiek Samsung či Huawei.

Tie sa snažia rovnako ako Apple spojiť športové funkcie s elegantným dizajnom. Obe spoločnosti len nedávno predstavili najnovšie modely svojich hodiniek. Mal som možnosť ich dva týždne testovať a teraz si môžete prečítať, aký je rozdieľ medzi hodinkami Samsung Galaxy Watch 4 Classic a Huawei Watch 3 Pro.

Vľavo Huawei Watch 3 Pro, vpravo Samsung Galaxy Watch 4 Classic
Zdroj: TREND
Vľavo Huawei Watch 3 Pro, vpravo Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Asi najväčšou zmenou dizajnu oproti svojmu predchodcovi si prešli hodinky od Samsungu. Galaxy Watch 4 Classic majú jednoduchý dizajn, čo nie je síce zlé, no podľa môjho názoru pôsobia oproti predchádzajúcemu modelu lacno. To ale neznamená, že nie sú pekné. Majú športový vzhľad, sú tenké, ľahké a oproti hodinkám značky Huawei aj menšie. Navyše disponujú silikónovým remienkom, ktorý mne osobne vyhovuje najviac. Čo sa parametrov týka, hodinky majú 1,4-palcový Super AMOLED displej a hmotnosť 52 gramov.

Hodinky Huawei Watch 3 Pro sú hrubšie, ťažšie a oveľa väčšie, čo mnohým určite vyhovovať nebude. Ja mám však rád, keď hodinky na rukách cítim. Hodinky vážia 64 gramov a disponujú s 1,43-palcovým AMOLED displejom. Výhodou je tiež, že hodinky sú vyrobené z titánu a displej chráni zafírové sklíčko, ktoré sa len tak nepoškriabe. Oba modely však majú jedno spoločné. Na ich výrobu boli použité prémiové materiály a spracovanie je po všetkých stránkach dokonalé.