Ako zvyčajne, nemusí ísť o najlepšie produkty z daného segmentu. Ale ak niekto uvažoval o ich kúpe, teraz ich môže mať so zaujímavou zľavou.

Logitech C920 HD Pro (33 eur, bežne od 80 eur)

Je pravda, že webkamery už nie sú taký rozšírený doplnok k počítaču ako kedysi. Hlavne preto, že mnohí prešli pri komunikácii na laptopy a smartfóny. A tie majú webkamery rovno zabudované. Ale stále sa tento obraz dá vylepšiť, pripojiť ku stolovému počítaču alebo jednoducho poslúžiť pre začínajúcich YouTuberov.

C920 HD Pro už druhý rok používame a môžeme pochváliť full HD snímač s veľmi slušným nočným snímaním. Tiež citlivosť dvojice mikrofónov a doplnkové funkcie, napríklad trackovanie tváre. Takže kamera akoby menila uhol záberu, pritom ostáva fixná. Za oficiálnu cenu okolo stovky a aj za e-shopovú okolo 80 eur je to prémiová suma za webkameru. Ale za 33 eur sa už isto oplatí.

Piata nádielka ozajstných zliav. Hlavne pre fanúšikov Bose, Logitech a Philips

Logitech C920 HD Pro Zdroj: Logitech

Logitech Z906 (167 eur, bežne okolo 300 eur)

Toto je menšia anomália. Tento high-endový 5.1-kanálový set reproduktorov pre počítač alebo televízor, ktorý nevyžaduje receiver alebo iné doplnky sa už v tohtoročnom výbere Black Friday zliav objavil. Akciová cena 225 eur z bežných troch stoviek sa už ale na Alze skončila.

Ak to niekto nestihol, môže ich zohnať teraz dokonca ešte o pár desiatok lacnejšie. Má to ale háčik. Britský Amazon tento produkt neposiela na Slovensko, takže je nutné si nájsť inú cestu, ktorou sa sem dostane. A ide o poriadny set reproduktorov aj so subwooferom, takže hmotnosť balenia je 16 kilogramov.

Piata nádielka ozajstných zliav. Hlavne pre fanúšikov Bose, Logitech a Philips

Zdroj: Logitech

Kodak Ektra (115 eur, bežne od 230 eur)

Až neuveriteľné zlacnenie robí z tohto neštandardného smartfónu kúpu roka. Kodak sa len pred rokom pokúšal preraziť do sveta mobilov s modelom Ektra, ktorý sa mal dizajnovo ponášať na retro kompaktný fotoaparát.

Nie úplne sa mu to vydarilo. Materiály neboli vyslovene prémiové a 21 Mpix fotoaparát tiež nepatril medzi tie najlepšie. A hlavne štartovacia cena bola 499 eur. Kodak postupne zlacňoval, až sa dostal na úroveň okolo 250 až 300 eur. Pre mnohých stále neadekvátna suma.

Lenže Alza ho teraz predáva len za 115 eur. A to už za unikátny mobil s päťpalcovým full HD displejom, desaťjadrovým procesorom Helio X20, 3 GB operačnej pamäte, 32 GB internej pamäte rozšíriteľnej o pamäťové karty, fotoaparát s optickou stabilizáciou a hardvérovou spúšťou a 3 000 mAh batériou jednoznačne oplatí.

Piata nádielka ozajstných zliav. Hlavne pre fanúšikov Bose, Logitech a Philips

Kodak Ektra Zdroj: Kodak

Bose SoundTrue Ultra (56 eur, bežne 130 eur)

Nebudeme nič predstierať, tieto slúchadlá sme nemali možnosť vyskúšať. Ale výška ozajstnej zľavy zaujala. Bose slúchadlá „za padíka“ za vyskúšanie stoja.

Podľa zahraničných recenzií znejú veľmi dobre a majú byť extra pohodlné. Aj preto, že sú vybavené silikónovým nástavcom pre pevnejšie uchytenie v ušiach a predávajú sa v dvoch verziách. Pre iOS a pre Android zariadenia. Na kábliku sú totiž ovládacie prvky pre ten ktorý operačný systém.

Akciová cena na britskom Amazone končí už o polnoci.

Piata nádielka ozajstných zliav. Hlavne pre fanúšikov Bose, Logitech a Philips

Bose SoundTrue Ultra Zdroj: Bose

Philips 55PUS7502 (999 eur, bežne 1 500 eur)

Pri hľadaní zaujímavej ceny na 4K televízory sme narazili na milú náhodu. Nemecký Amazon má 55-palcový model radu 7000 zlacnený na tisícku.

Ide o veľmi slušne vybavený kúsok s rozmerným 4K panelom a trojstranným Ambilight osvetlením. Hodí sa aj štvorjadrový procesor a 16 GB internej pamäte na ukladanie dát alebo inštalovanie aplikácii. Televízor totiž funguje na platforme Android TV. Pochváliť sa môže tiež zabudovaným soundbarom so subwooferom.

Problém je, že ho Amazon neposiela na Slovensko. Ak ale nemáte strýka niekde v Mníchove, ktorý má cestu na Slovensko a vedel by ho doniesť, je tu druhá možnosť. Pri porovnávaní cien sme narazili na slovenského predajcu Extreme Digital, ktorý má tento model za 1 030 eur.

Piata nádielka ozajstných zliav. Hlavne pre fanúšikov Bose, Logitech a Philips

Philips 55PUS7502 Zdroj: Philips

Philips 55PUS6162/12 (499 eur, bežne 600 eur)

Je pravda, že toto nie je až taká výrazná zľava. Ale stojí za povšimnutie, pretože je to momentálne najlacnejší 55-palcový 4K televízor s podporou HDR od renomovanej značky. A navyše je v ponuke známych veľkých predajcov, nie tých „garážových“.

Samozrejme, pri tejto uhlopriečke za päť stovák ide o základ. Pomer výbava a cena je ale perfektný. Nechýba Wi-fi, webový prehliadač, Netflix, nahrávanie na USB aj štvorica tunerov. Pod magickú hranicu 500 eur za 55-palcový 4K HDR televízor sa dostal Mall.sk, TPDAndrea Shop.

Piata nádielka ozajstných zliav. Hlavne pre fanúšikov Bose, Logitech a Philips

Philips 55PUS6162 Zdroj: Philips