Microsoft zvolil pri uvádzaní Windows 11 na trh prakticky opačnú taktiku, než uplatnil pri predošlom operačnom systéme (OS). Prechod je pomalý, opatrný a niektorí používatelia o existencii Windows 11 ani nevedia. Aktuálne nový systém prevádzkuje približne päť percent moderných počítačov.

Nový Windows 11 by mal priniesť evolúciu

Windows 10 mal po príchode na trh svoje problémy. Po nejakom čase sa však vyvinul vo verejnosťou akceptovaný a spoľahlivý systém. Microsoft dlhý čas trval na tom, že ide o posledný OS z radu Windows a ďalší nikdy nepríde.

Odhliadnuc od faktu, že to nebola pravda, Windows 11 prichádza takisto v nedokonalej podobe. Od nového systému nikto neočakával zásadné zmeny. Revolúcia sa nekoná a keď členovia programu Windows Insider dostali možnosť ako prví otestovať nový systém vo verzii beta, zmeny sa zdali len kozmetické.

Windows 11
Zdroj: Microsoft

Ani po niekoľkých týždňoch od oficiálneho príchodu na trh sa na tom v podstate nič nemení a novinky vidno skôr „pod kapotou“. Okrem úprav vzhľadu totiž Microsoft prišiel aj s lákadlami. Integrovanie aplikácií z OS Android priamo do Windows je asi jedno z najväčších. Firma tento sľub už splnila, apky z Androidu možno sťahovať cez Amazon Appstore, no aktuálne nemusí byť táto možnosť dostupná pre všetkých.

Starlink
Neprehliadnite

Satelitný internet Starlink má novú verziu a Tesla pravdepodobne chystá smartfón

Treba sa zbaviť Windows 10?

Mnohí sa obávajú, že Windows 10 končí s príchodom nového OS svoju životnosť. To však nie je pravda. Bez ohľadu na rýchlosť, akým sa Windows 11 po svete inštaluje, bude podpora Windows 10 trvať do októbra 2025. To znamená, že do toho času budú mať používatelia k dispozícii aktualizácie a úplnú podporu zo strany Microsoftu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa