Jemenský technik Hashem Al-Ghaili odhalil svoju víziu lietadla, ktoré by pilotovala umelá inteligencia a ktoré by v prípade apokalyptickej udalosti umožnilo približne piatim tisíckam pasažierov tráviť život na palube.

Gigantický stroj dostal jednoduchý názov Sky Cruise a mal by byť poháňaný dvadsiatimi motormi s pohonom založeným na nukleárnej fúzii. Autor verejne prezentoval video, ktoré znázorňuje jeho víziu, pričom zdôraznil, že lietadlo má používať vysoko kontrolovanú fúznu reakciu, ktorá tomuto lietajúcemu hotelu umožní zostať na oblohe celé roky.

Myšlienku dotiahol do detailov a na to, aby sa pasažieri cítili príjemne, má okrem iného slúžiť aj sklená vyhliadková paluba s 360-stupňovým výhľadom. Okrem luxusných kajút plán obsahuje tiež bary, reštaurácie, kiná či nákupné centrum.

Reakcie neboli najpriaznivejšie

Ako sa dalo očakávať, reakcie na video boli z veľkej časti skeptické. Jeden z divákov na YouTube upozornil na dôležitý fakt – na to, aby nukleárne reaktory neboli nikdy umiestnené na palubách lietadiel, je skutočne dobrý dôvod – robilo by to z nich atómové bomby s pasažiermi.

Nukleárna fúzia ilustračný obrázok
Neprehliadnite

Postavte si doma nukleárny fúzny reaktor. Webovému vývojárovi z firmy Gucci sa to podarilo

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa