Na predstavenie nového iPhonu si ešte pár mesiacov počkáme, no už teraz sú známe špecifikácie novej verzie operačného systému iOS 14. Predstavili ju na konferencii WWDC (Worldwide Developers Conference), ktorá sa vzhľadom na nepriaznivú situáciu s koronavírusom uskutočnila bez prítomnosti hostí. V amfiteátri Steva Jobsa predstavil Apple hneď niekoľko zásadných zmien.

V novej verzii sa vylepšení dočkali viaceré aplikácie, no nezabudlo sa ani na domovskú obrazovku. Operačný systém bude dostupný na najnovších zariadeniach, k dispozícii ho však budú mať aj používatelia starších modelov. Z hľadiska zmien patrí nový iOS 14 medzi doteraz najprepracovanejšie verzie operačného systému, ktoré spoločnosť Apple predstavila.

Najprepracovanejší iOS

Jednou z najvýraznejších zmien je prítomnosť takzvanej App Library. Ide o knižnicu, ktorá rozdeľuje aplikácie do jednotlivých kategórií. Výrazne sa tak zlepší prehľad, pričom používateľ bude mať aj naďalej možnosť využívať klasické zobrazenie.

Zmenou prešli aj widgety, ktoré sa môžu zobrazovať buď na samostatnej obrazovke alebo medzi ostatnými ikonami.Funkcia Smart Stack, navyše, umožní jednoduché prepínanie medzi widgetmi v prípade zmeny počasia alebo iných noviniek.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa