Jeho cesta začala v Japonsku, kde vznikol kultový minimalistický dizajn inšpirovaný tradičným bento boxom. Prvý ThinkPad s označením 700C, ktorý vyšiel v roku 1992 doslova naštartoval digitálnu revolúciu. Dôvodom boli prelomové inovácie, ktoré Lenovo neustále vylepšuje. Vďaka tomu sa aj po 30 rokoch ThinkPad teší stále väčšej obľube, čoho dôkazom je už 200 miliónov predaných kusov.

,,Naši inžinieri ku inováciám pristupujú komplexne. Znamená to, že sa okrem zvýšenia výkonu zameriavajú aj na zvýšenie odolnosti, spoľahlivosti a komfortu pri používaní každého zariadenia.“ dodáva Vladimír Varzaly, Country Sales Manager Lenovo.

30. výročie ThinkPadu
Zdroj: Lenovo
30. výročie ThinkPadu

Trendsetter v inováciách

Už spomínaný prvý model priniesol červené tlačidlo TrackPoint, ktorý bol umiestnený v strede klávesnice a nahrádzal dnešný touchpad. Ten sa zároveň stal jeho symbolom a dodnes je neodmysliteľnou súčasťou každého ThinkPadu.

Tým to len začalo a postupne pribúdali ďalšie prevratné inovácie ako integrovaná CD a DVD mechanika, farebný TFT displej, čítačka odtlačkov prstov alebo rozkladacia klávesnica, ktorá ho dostala do Múzea moderného umenia v New Yorku, kde je trvalo vystavený.

Pozrite sa, kde bude ThinkPad o ďalších 30 rokov

Nový vietor do plachiet

Významný moment pre ThinkPad nastal v roku 2005, keď prešiel pod Lenovo. Jeho úspech začal rásť do nových výšin. V priebehu rokov pokračovala spoločnosť v trende odľahčovania s používaním uhlíkových vlákien. V roku 2012 tak vznikla vlajková loď ThinkPad X1 Carbon, jeden z najľahších a najtenších notebookov na svete.

ThinkPad X1 Carbon G10
Zdroj: Lenovo
ThinkPad X1 Carbon G10

Zajtrajšok už dnes

Lenovo stále hľadá nové spôsoby, ako ThinkPad zlepšiť a tak vznikol prvý skladací notebook na svete ThinkPad X1 Fold, ktorý spoločnosť predstavila v roku 2020. Už druhá generácia vyšla tento rok a má väčší displej, vyšší výkon, a  funkcie pre lepšiu efektivitu. Potvrdzuje tým status najinovatívnejšieho notebooku, ktorý vyniká hardvérovou spoľahlivosťou, odolnosťou a špičkovou úrovňou bezpečnosti.

Lenovo ThinkPad X1 Fold
Zdroj: Lenovo
Lenovo ThinkPad X1 Fold