Set určený pre milenca posadnutého mobilnými zariadeniami pozostáva z dvoch kusov spodnej bielizne v sýto ružovej farbe, ktorá má v kapsičke na zadnej strane zabudovaný čip.

Ten je možné prepojiť s mobilnou aplikáciou, ktorú si obaja partneri nahrajú do telefónu, a bielizeň potom slúži k odlákanie pozornosti od mobilu k milostným aktivitám.

Ten z partnerov, ktorý má pocit, že ten druhý sa práve venuje telefónu viac, než svojmu náprotivku, sa môže v bielizni prejsť okolo neho. Čip sa v tej chvíli spáruje s aplikáciou, a v telefóne tým nastaví modus „láskyplné chvíľky".

V tomto nastavení telefón blokuje všetky prichádzajúce hovory a správy a začne prehrávať playlist s romantickými piesňami. Podľa Deutsche Telekom tak má partnerom dopriať chvíľkový oddych od technológií a pomôcť im sústrediť sa jeden na druhého.

„Inteligentnej bielizne“ vyrobila firma iba pilotných tisíc kusov. Súprava v cene 25 eur z pultov rýchlo zmizla a dopyt ďalej trvá.

„Chceme, aby mladé páry s našou pomocou dokázali lepšie bojovať s odcudzením spôsobeným digitálnymi technológiami. Táto bielizeň je úmyselne trochu absurdným produktom, pretože humor je často najlepší spôsob, ako získať niečiu pozornosť a začať s ním komunikovať,“ vysvetlil hovorca Deutsche Telekom Wolfgang Kampbartold .