Naked Labs svoj vynález predstavili už pred dvoma rokmi s tým, že do predaja príde v marci 2017. Tvorcovia sa ale poriadne sekli. V dátume, v potrebných investíciách, ktoré sa vyšplhali na 14 miliónov amerických dolárov, ale najmä v koncovej cene.

Tá mala byť okolo 500 dolárov. Nakoniec sa im podarilo dostať 3D skener do predaja s dodaním v zime, lenže stojí 1 395 dolárov. Pre mnohých ale bude tej sumy hoden.

Nejde o hmotnosť, ale centimetre. Po diéte sa budeme merať 3D skenermi

Zdroj: Naked Labs

Na prvý pohľad ide o štandardné stojanové zrkadlo s výškou 160 cm a šírkou 30 cm. Prezradiť ho môže len nevšedný  pás na ľavej strane. Ten obsahuje trojicu 3D kamier Intel RealSense 410, akcelerometer, laserové ukazovadlo a LED informačné diódy. Laserové ukazovadlo slúži na zobrazenie presného miesta, kam sa má postaviť váha. V útrobách zrkadla je ešte výpočtová jednotka s procesorom Intel, 4 GB operačnej pamäte a 64 GB SSD disk.

Ako to celé funguje? Umiestnite váhu na určené miesto pred zrkadlom a mobilná aplikácia vás naviguje ako stáť, s rukami mierne od tela. Váha začne rotovať a kamery snímajú kompletný 3D objekt. Celé to trvá približne dve minúty.

Pár minút trvá spracovanie údajov v zrkadle, ktoré ich potom posiela do Naked Labs cloude a odtiaľ zas cestujú do mobilnej aplikácie. Jedno meranie zaberie až 2 GB dát, ktoré sa musia spracovať a skomprimovať na stotinu.

Nejde o hmotnosť, ale centimetre. Po diéte sa budeme merať 3D skenermi

Zdroj: Naked Labs

Používateľ potom v aplikácii vidí nielen svoju hmotnosť, ale aj veľmi detailný jednofarebný 3D obraz svojej postavy od prstov na nohách až po hlavu s mierami rôznych častí tela. Od pása cez hrudník, bicepsy, až po pás alebo lýtka. Aplikácia meria aj percento tuku v tele a všetky dáta sú zobrazované v grafe alebo je možné aj porovnať presnú podobu tela pred celoročnou diétou a po nej.

Cieľovou skupinou sú tak športovci, ale aj bežní ľudia, ktorí potrebujú sledovať zmeny svojho tela. Pretože ako každý vie, nejde o hmotnosť, ide o centimetre.

Nejde o hmotnosť, ale centimetre. Po diéte sa budeme merať 3D skenermi

Zdroj: Naked Labs