Vo verejnom fóre na Google Groups však predsedníčka dozornej rady Mozilla Corporation Mitchell Baker oznámila, že Thunderbird projekt už naďalej nebude podporovaný a spoločnosť sa zameria predovšetkým na ďalší vývoj prehliadača Firefox.

Mozilla sa Thunderbirdu nechce zbaviť úplne. Aspoň nie zatiaľ. Súčasný stav vývoja je síce podľa M. Bakerovej neudržateľný, no napriek tomu v Mozille priznali, že hľadajú partnera k prevzatiu projektu e-mailového klienta. „Pri všetkej úcte k Thunderbirdu a jeho komunite, bolo nám po celé roky jasné, že sa na Thunderbird nepozeráme s týmto druhom potenciálu,“ povedala M. Baker pre server Arstechnica.com.

Spoločnosť Mozilla pozastavila vývoj Thunderbirdu už v roku 2012. Od tohto roka nepribudli žiadne nové funkcionality, iba bezpečnostné aktualizácie. Aj po tomto vyhlásení zo strany Mozilly bude klient naďalej fungovať, cieľom je však nájsť nový domov.

Poslednou veľkou zmenou bolo minuloročné vytvorenie tímu Thunderbird Council, ktorý sa mal strať o vývoj programu. Pod ním ešte stihol vzniknúť Thunderbird 38 s podporou integrácie kalendára Lightning.