Vyzeralo to nádejne, no fanúšikovia americkej značky možno budú rozčarovaní. Za posledné dni uniklo niekoľko informácií o pripravovanej vlajkovej lodi od Motoroly. Šepkalo sa o cene tisíc dolárov, respektíve eur. Nakoniec sú parametre lepšie, než sa čakalo. Ale suma mnohých nepoteší.

Motorola Edge+ je už na prvý pohľad prémiový kúsok. Pomenovanie a  odvinuté funkcie si ale požičala od Samsungu. Ten v roku 2015 predstavil Galaxy S6 Edge+ s výrazne zakriveným displejom. Rok predtým ukázal ešte aj Galaxy Note Edge s iba jednou zakrivenou hranou. Túto hranu využívali na rôzne zobrazovanie notifikácií alebo utilít.

Motorola Razr_2
Neprehliadnite

Motorola Razr sa zapíše do histórie, ale predajný hit asi nebude

Motorola Edge+ to robí podobne. Zakrivenie využíva na grafické zobrazenie dobitia batérie alebo na oznamovanie prichádzajúceho hovoru. Ale okrem toho je to, samozrejme, úplne iný smartfón.

Vybavený je 6,7-palcovým Amoled displejom s rozlíšením 2 340 x 1 080 bodov. V hustote bodov sú na tom konkurenti lepšie. Ale zas podporuje HDR+, 90 Hz obnovovaciu frekvenciu a 10-bitové farby. Fotografie a videá by tak mali vyzerať veľmi dobre.

Motorola Edge+ a zakrivený displej
Zdroj: Motorola
Motorola Edge+ a zakrivený displej

Srdcom mobilu je najnovší Snapdragon 865 a až 12 GB operačnej pamäte. Takže patrí k tomu najvýkonnejšiemu na trhu. 256 GB internej pamäte sa dá rozšíriť o microSD karty.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa