Na veľtrhu CES Lenovo (majiteľ mobilnej divízie Motoroly) predstavilo niekoľko noviniek, najviac zaujali spomenutý X1 Fold, ale aj ThinkBook Plus s elektronickým papierom, prvé modely so vstavaným 5G modemom aj nevšedný rám pre fotografie. Samozrejme, digitálny.

Ako sa láme notebook

ThinkPad X1 Fold ja niečo ako Galaxy Fold od Samsungu, len vo väčšom. Tiež je to ohybný displej, ktorý sa otvára vo forme knihy. V otvorenom stave je to 13,3-palcový Oled displej s rozlíšením 2 048 x 1 536 bodov. Potom sa dá zložiť na polovicu a využívať dvojicu 9,6-palcových obrazoviek. Táto flexibilita umožňuje používať novinku na viacero spôsobov.

Po mobiloch prichádzajú aj notebooky s ohybným displejom

ThinkPad X1 Fold pri použití na výšku Zdroj: Lenovo

Otvorený X1 Fold je klasický Windows 10 Pro tablet. Mimo terénu sa dá cez rôzne stojany a držiaky používať ako monitor. S ľubovoľnou Bluetooth klávesnicou a myšou je to plnohodnotný stolný počítač s procesorom Intel Core, 8 GB RAM a 1 TB SSD diskom.

Microsoft už pracuje na Windows 10 X, ktorý má byť stavaný práve pre takéto zariadenia s dvoma obrazovkami. Zatiaľ si však treba vystačiť s klasickými „desiatkami“, ktorým pomáha utilita od Lenova na jednoduchú prácu v rôznych režimoch obrazovky.

V zloženom stave môže byť digitálna kniha s dvoma rôznymi oknami vedľa seba. Alebo sa ako displej použije jedna polovica obrazovky a druhá funguje ako

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa