Štruktúra DNA  sa u každého človeka líši a možno z nej odčítať množstvo jedinečných informácií, pripomína biochemička Michaela Šišková. Včas odhaleným rizikám, ale aj danostiam možno prispôsobiť živontný štýl. Spolu s manželom Jánom Šiškom pred dvoma rokmi začali ponúkať jednoduchú sadu na domáci výter z úst. Takto odobratú genetickú informáciu preložia do súhrnnej správy o zdedených telesncýh črtách človeka. Dnes však už vedia napovedať aj to, kto má vlohy na aký typ športu, či ako sa najlepšie starať o svoj typ pokožky. Možností interpretácií informácií z genetického kódu je podľa mladých podnikateľov omnoho viac.

startup
Neprehliadnite

Príbehy troch úspešných žien v miliónových projektoch

Spoločnosť DNA ERA vlani v decembri získala investíciu cez fond CB Investment Management investičnej platformy Crowdberry a vo februári oznámia zmluvnú spoluprácu so súkromnou zdravotnou poisťovňou Dôvera. Firma plánuje ešte tento rok expantiu do Čiech, ale aj posilnenie virtuálnej komunikácie s klientmi, či podporiť vzdelávanie o genetike, prevencii a aktívnom prístupe k životnému štýlu. 

Veľké kroky do nového roka

Inovatívny projekt manželov Šiškovcov oficiálne vznikol v septembri 2018, no už na seba upútal pozornosť. Získal viacero nominácií a ocenenií v podnikateľských rebríčkoch. Následne firma pritiahla aj pozornosť investorov. DNA ERA vstupovala do rokovaní v dobrej pozícii. Už po prvom roku podnikania si projekt vykazoval tržby presahujúce tridsať tisíc eur, ktoré vlani dosahovali takmer trojnásobok.

Startup pri podpise v CB Investments Management
Neprehliadnite

Zistia predispozície na rakovinu či šport. Slováci získali investíciu a expandujú do zahraničia

Výsledkom bol v závere minulého roka podpis zmluvy s investičným fondom Crowdberry Investment Management, ktorý sa zameriava práve na podporu inovatívnych slovenských a českých startupov. Investori z Crowdberry získali za 250-tisíc eur v spoločnosti dvadsať percentný akcionársky podiel. 

„Výber investora by som prirovnala k výberu životného partnera. Ide o niekoho s kým budete zdieľať veľa času, a preto sme si dali záležať,“ hovorí riaditeľka firmy Michaela Šišková.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa