Ak cestujete na dovolenku prostredníctvom cestovnej kancelárie, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nemusíte o nič starať, nakoľko všetko za vás vyriešia delegáti. To však nie je prípad takzvaného sólo cestovania na vlastnú päsť. Vtedy je človek odkázaný len sám na seba. Aj preto je vhodné mať vo svojom smartfóne nainštalovaných niekoľko šikovných aplikácií.

Booking a Airbnb

Aplikácií pre rezerváciu ubytovanie je dnes hneď niekoľko. Jednou z najznámejších na svete je však Booking. Na tejto platforme je možné rezervovať ubytovanie v 85-tisíc destináciách po celom svete od hotelov, cez penzióny až po najlacnejšie hostely. Výhodou je vernostný program Genius, ktorý obsahuje tri úrovne. Na tie sa používateľ prepracuje určitým počtom rezervácií. Každá z úrovní poskytuje rôzne výhody ako raňajky zdarma, lepšie ceny či prednostnú telefonickú podporu.

Ďalšou aplikáciou je Airbnb, ktorá sa špecializuje najmä na rezervácie ubytovania u súkromníkov. V prípade, že vám stačí namiesto hotela len jedna izba v rámci bytu alebo chcete mať k dispozícii celý rodinný dom aj s bazénom, táto aplikácia je na to najvhodnejšia.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa