Big Mac aj na Sídlisko Dargovských hrdinov. Od dnešného dňa si obyvatelia Košíc môžu objednať donášku jedla od ďalšej známej služby – Wolt. Ten do metropoly východu prichádza asi mesiac po službe Bolt Food.

Bolt kolobežky ilustračná_2
Neprehliadnite

Do Bratislavy znova prišli zdieľané kolobežky. Teraz od spoločnosti Bolt

Taxislužba Bolt
Neprehliadnite

Bolt chce získať väčší podiel z trhu, pomôže mu venture investícia za 100 miliónov eur

Fínska startupová spoločnosť Wolt vstúpila na slovenský trh len minulú jeseň, začala v Bratislave. Funguje na pomerne bežnom princípe – cez mobilnú aplikáciu alebo web si zákazník vyberie jedlo z jednej z partnerských reštaurácií a kuriér mu ho dovezie ku dverám.

Takto môžu svoju pôsobnosť rozšíriť aj prevádzky, ktoré nemajú vlastnú službu na rozvoz jedál. Nejde len o fast-food podniky, ale aj plnohodnotné reštaurácie. Wolt sa stará o platby, zákaznícky servis a organizovanie kuriérov. Na druhú stranu, je to drahší rozvoz ako si účtujú napríklad bežné pizzérie. Wolt dodáva, že ich kuriéri si vedia zarobiť do 10 eur na hodinu.

A waiter looks out from a restaurant while a food delivery person passes by on a bicycle, during the coronavirus outbreak, in Stockholm, Sweden Friday, April 17, 2020. (Stina Stjernkvist/TT News Agency via AP)
Zdroj: TASR / AP

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa