Princíp je jednoduchý: Fast File Transfer na prenos údajov využíva WiFi Tethering. Nie je potrebné  internetové pripojenie od mobilného operátora, čím šetríte poplatky za dátový prenos. 

Po inštalácii appky na mobile (Androide) si zvolíte heslo pre WiFi sieť, ktorú vytvorí. Následne na počítači (alebo trebárs aj na iPhone) preskenujete priestor - medzi nájdenými sieťami by sa mala objaviť aj WiFi z mobilu. Spojenie s ňou nadviažete zadaním spomínaného hesla.

Na počítač sa dajú súbory z mobilu posielať buď jednotlivo alebo skupinovo. Podľa toho, ako to umožňuje tá-ktorá aplikácia v mobile. Napríklad v galérii obrázkov si viete vyznačiť viacero fotiek, ktoré potom cez ikonku zdieľania viete nasmerovať na Fast File Transfer.

No a potom už prebehne samotný dátový prenos. Autor appky tvrdí, že je až 20-násobne rýchlejší než Bluetooth. Na počítač sa súbor z mobilu dostane trochu nezvyčajne: do webového browsera zadáte IP adresu, ktorá sa zobrazí na displeji mobilu, a fotka či textový dokument sa uložia v adresári stiahnutých položiek.

Fast File Transfer je aplikácia pre zariadenia s Androidom a je bezplatná. Podľa jej autora však pre obmedzenia niektorých výrobcov na niektorých smartfónoch nepobeží (napríklad HTC One S a X, či vybraných mobiloch Galaxy Y).

Keď zlyhá Bluetooth, je tu Fast File Transfer

Fast File Transfer Zdroj: Google Play

Keď zlyhá Bluetooth, je tu Fast File Transfer