Názov appky sa odvoláva na vianočnú tradíciu Dvanástich dní vianoc (Twelve Days Of Christmas), obdobie od (polnoci) 25. decembra do (polnoci) 5. januára.

Populárna je predovšetkým v anglosaských krajinách, kde rovnomenná pieseň patrí medzi najobľúbenejšie koledy. Wikipedia ju definuje ako príklad kumulatívnej (číselnej) skladby: postupne sa rozširuje o ďalšie verše, pričom na každý deň pripadá jeden špecifický verš.

Podobne funguje aj aplikácia 12 Days Of Gifts. Každý deň sa v nej objaví link na jednu vybranú aplikáciu, hru, pesničku, video (film, videoklip), ktoré si bude možné počas nasledujúcich 24 hodín bezplatne stiahnuť.

Aké budú tohtoročné digitálne darčeky, to iTunes dopredu neprezrádza. S výnimkou jedného, ktorý má človeka naštartovať... Vlani sa takto z iTunes dala stiahnuť e-kniha od Kena Folleta, epizóda zo seriálu Sherlock, hra Sonic Jump a niekoľko piesní.

iTunes opäť chystá dvanásť dní Vianoc

Zdroj: iTunes

iTunes opäť chystá dvanásť dní Vianoc

Zdroj: iTunes

Samozrejme, bezplatné sťahovanie aplikácií nie je v App Store žiadna novinka. Vývojári všetkých veľkostí takéto akcie využívajú pomerne často na propagáciu svojich produktov. Vianočná séria iTunes chce v tomto prostredí vyniknúť načasovaním a pestrosťou ponuky.

Horšia správa je, že aplikácia 12 Days Of Gifts vyžaduje, aby na iPade či iPhone bežal operačný systém iOS vo verzii 7, na ktorú najmä majitelia starších zariadení z nejakého dôvodu nechcú prejsť. K darčekom sa budú vedieť dostať, linky na ne si však musia vygúgliť.

iTunes opäť chystá dvanásť dní Vianoc