Aby sme neboli až takí tvrdí, hoci je iPhone 11 z hliníku a nie ocele, stále ide o prémiovú konštrukciu. Teraz dokonca s ešte vyššou úrovňou odolnosti voči vode a prachu. Ak ste sa tešili, že obaly a príslušenstvo z XR budú pasovať aj na túto novinku, ktorá ma na desatinu milimetra totožné rozmery, môžete byť sklamaní. Všetko síce sedí, ale výrez pre zadný fotoaparát je úplne iný. Sú tam už totiž dva.

iPhone 11 má byť pre masy. Výbavu má ako o polovicu lacnejší konkurenti

iPhone 11 s novým procesorom A13 Bionic je aj pre hráčov Zdroj: Apple

Podobne ako pri iPhone 11 Pro kamera je hlavné eso v rukáve aj tejto lacnejšej novinky. Fotoaparáty majú úplne rovnaké. Primárny 12 Mpix s clonou f/1.8 a optickou stabilizáciou aj 12 Mpix ultraširokouhlú kameru. Oželieť treba len tretí fotoaparát s dvojitým optickým priblížením. iPhone 11 tiež nahráva 4K 60fps video, tiež vie počas nahrávania plynule prechádzať z jednej optiky na druhú a tiež má 12 Mpix prednú kameru so 4K 60fps videom.

iPhone 11 má byť pre masy. Výbavu má ako o polovicu lacnejší konkurenti

Zdroj: Apple

Práve fakt, že fotoaparáty sú takmer rovnaké, môže znamenať, že lacnejší brat bude v predajoch napádať práve svojho drahšieho súrodenca. Dokonca aj vo výkone sú si rovnaké. iPhone 11 poháňa nový procesor Apple A13 Bionic. Len operačná pamäť nie je 6, ale 4 GB. Takmer rovnakú majú aj výdrž batérie, ktorej kapacita sa mierne zvýšila. V balení je 18W rýchlonabíjačka.

Smutné dosť je, že aj

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa