Hudba Google Play obsahuje zbierku viac ako 20 miliónov skladieb zahraničných ako aj slovenských a českých interpretov od Názov stavby po Olympic. Počúvať sa dajú na počítači, aj v mobilných zariadeniach.

Na počítači ide o webovú aplikáciu, nie je potrebné inštalovať žiadne programy, lebo hudba sa prehráva v internetovom prehliadači. Ak to niekomu nevyhovuje, jestvujú aj neoficiálne desktopové aplikácie pre Hudbu Google Play.

Hudba sa prehráva v bitrate 320 kbit/s, kvalita je tak dostačujúca aj pre náročnejších poslucháčov. Rovnaká kvalita streamu je aj v androidovej aplikácii Hudba Play. V tej sa ale dá aj ručne navoliť iná (nižšia) úroveň kvality a teda aj nižšej spotreby dát.

Zaujímavosťou služby je, že dovoľuje na cloud uložiť dvadsaťtisíc skladieb, ktoré má používateľ v počítači. K nim má potom prístup na každom počítači alebo smartfóne, stačí sa prihlásiť. Pri prehrávaní a vyhľadávaní sa efektívne kombinujú dáta z databázy Hudby Google Play a aj súkromnej zbierky každého používateľa.

Hudba z Google Play prichádza na Slovensko

Zdroj: Hudba Google Play

Hudba sa dá na smartfónoch počúvať aj v offline režime. Pri pesničke alebo albume je potrebné stlačiť ikonku špendlíka a spustí sa sťahovanie. Následne je táto skladba alebo album dostupný aj v oblastiach bez internetu.

Ako aj u konkurenčných služieb, aj v tej googlovskej funguje vytváranie playlistov a ich zdieľanie priateľom, hodnotenie skladieb hviezdičkami a s tým súvisí aj výber náhodných skladieb podľa gusta každého poslucháča. Google potom vytvorí „rádio stanicu“ zloženú z podobných interpretov alebo z rovnakého hudobného žánru.

Treťou funkciou Hudby Google Play je klasický obchod. Skladby stoja väčšinou 99 eurocentov, albumy od šiestich do ôsmich eur. Po kúpe sú doživotne dostupné pre prihláseného používateľa, dajú sa vo formáte MP3 stiahnuť do počítača, no len dvakrát.

Hudba Google Play stojí mesačne 5,49 €. Pri registrácii do konca apríla bude používateľ platiť len 4,49 €. Aby si každý mohol plnohodnotne vyskúšať túto službu a jej fungovanie na počítači a mobilných zariadeniach, prvých 30 dní je bezplatných. Je ale potrebné zadať číslo kreditnej karty, zaúčtuje sa 0 €. 

Hudba z Google Play prichádza na Slovensko

Zdroj: Hudba Google Play