Dizajn HTC U11 sa drží zavedených koľají rodiny U, teda úplne oblé tenké telo s čítačkou odtlačkov v tlačidle pod displejom. Škoda, že si vlajková loď nepožičala sekundárny displej z HTC U Ultra, mala by o ďalšiu praktickú zaujímavosť navyše. Zadný kryt je rovnako zo skla, pod ktorým je perleťovo lesklý plast. Kovový teda z vlajkových lodí HTC ustupuje, hoci sa dá nájsť v rámčeku.

HTC U11 je osadený 5,5-palcovým QHD Super LCD5 displejom, ktorý chráni zaoblené sklo Gorilla Glass 5. Nedá sa tvrdiť, že by táto firma šla s trendom minimalistických rámikov. Naopak čelo a brada mobilu sú vcelku veľké. Celé zariadenie má 154 x 76 x 7,9 mm, teda je citeľne širší a dlhší než 5,8-palcový Galaxy S8. Ale zas o nejaký ten milimeter menší, než Xperia XZ Premium alebo iPhone 7 Plus, obidva s 5,5-palcovými obrazovkami. Hmotnosť novinky je 169 gramov.

HTC U11 je vlajková loď, ktorú máme zovierať

Zdroj: HTC

Vo vnútri nájdeme špičkový Snapdragon 835 so 4 GB operačnej pamäte a 64 GB internej pamäte, ktorá sa dá rozšíriť pamäťou kartou. Konektivita je tiež ukážková s prenosovými rýchlosťami do 1 Gbps a zatiaľ ako jediná značka mimo iPhonov podporuje Apple AirPlay. U11 bude dostupná aj s duálnym slotom pre SIM karty.

Zvuk a foto/video majú na starosti stereo reproduktory a dvojica fotoaparátov. Reproduktory nesmerujú na používateľa, ale ako to je v rodine HTC U – výšky a stredy prichádzajú z horného reproduktora a nízke tóny z mriežky na spodnej hrane. V balení sú prémiové slúchadlá USonic s aktívnym potláčaním okolitého hluku. Pripájajú sa cez USB-C, pretože 3,5-mm jack konektor na novinke nenájdeme.

HTC U11 je vlajková loď, ktorú máme zovierať

Zdroj: HTC

Predný fotoaparát má rozlíšenie 16 Mpix, svetelnosť f/2.0 a šírku záberu 150 stupňov. Zadný 12 Mpix s technológiou takzvaných ultrapixelov disponuje optickou stabilizáciou a svetelnosťou f/1.7. Novinkou je Auto HDR Boost, ktorý má zlepšovať kombinovanie záberov. Podľa špecializovaného serveru DxOMark dosiahol HTC U11 až 90 bodov, najviac v doterajšej histórii. Predbehol doterajších lídrov ako Google Pixel s 89 bodmi a Samsung Galaxy S8 či Xperia X Performance s 88 bodmi. Samozrejmosťou je nahrávanie 4K videa, respektíve full HD rýchlosťou 120 fps.

Batéria má kapacitu 3 000 mAh a podporuje rýchle nabíjanie. Reálnu výdrž výrobca zatiaľ neuvádza. Vynechal aj možnosť bezdrôtového nabíjania, čo by sa v mobile už bez kovového krytu očakávalo.

HTC U11 je vlajková loď, ktorú máme zovierať

Zdroj: HTC

Pravdepodobne najzaujímavejšou funkciou alebo konštrukčným doplnkom je Edge Sense. Bočné hrany smartfónu dokážu detegovať stlačenie, dokonca aj jeho intenzitu. A podľa toho potom pomáhajú pri ovládaní práve používanej aplikácii. Stačí mobil krátko alebo dlhšie zovrieť a spustí sa virtuálny asistent, zapne nahrávanie zvukovej poznámky, urobí selfie záber a veľa ďalšieho. V nastaveniach si toto ovládanie môže každý prispôsobiť a otestovať ak mobil reaguje na práve jeho dlaň. Sme veľmi zvedaví na reálne využitie tejto nevšednej funkcie.

HTC U11 sa na slovenskom trhu bude predávať v čiernej a striebornej farbe od júna za odporúčanú cenu 749 eur.

HTC U11 je vlajková loď, ktorú máme zovierať

Zdroj: HTC