Pohodlné nakupovanie či inštalovanie bezplatných hier a aplikácií pre Android z internetového prehliadača na počítači sa zmenilo. Google priniesol nový dizajn a jemné zmeny vo funkcionalite na mobily a od utorka (16. júla) už aj na web.

Najväčší rozdiel používateľ pocíti v prehľadnosti, no na iné rozloženie prvkov si treba zvyknúť. Na domácej obrazovke obchodu nechýba zoznam želaní alebo možnosť použiť darčekovú kartu. V zahraničí má Google Play aj oddelenia pre filmy či knihy. Na Slovensku je dostupná len záložka Aplikácie.

Nový obchod už naplno využíva plochu obrazovky. Hlavne ikony aplikácií a hier sú viditeľne väčšie. Vľavo je záložka s už nainštalovanými aplikáciami.

Žiaľ, zmizla možnosť zobraziť ich podľa toho, na akom androidovom zariadení boli inštalované. Bežnému používateľovi, ktorý nemení smartfón a tablet každý druhý mesiac to prekážať nebude. Vľavo je ešte záložka s výberom redakcie, teda s odporúčanými aplikáciami od tvorcov obchodu.

Základné rozdelenie sa nachádza na vrchu stránky. Tam sa vyberá z kategórie aplikácií, zobrazujú sa rebríčky najsťahovanejších platených či bezplatných hier a appiek a tiež najnovšie pridané aplikácie.

Google redizajnoval obchod s aplikáciami

Po rozkliknutí konkrétnej appky sa objavia ukážky oveľa väčšie (môžu byť aj na celú obrazovku). Pod nimi je popis hry alebo programu, oznámkovanie hviezdičkami a minirecenzie používateľov. Po novom sa už nedá zmeniť jazyk obchodu: recenzie sú tak len od slovenských používateľov.

Zmizla aj kolónka aplikácií, ktoré si stiahli tí, čo stiahli aj danú aplikáciu. Stále je tu ale zoznam podobných aplikácií a hier a tiež zoznam ďalších programov od autora.

Celkovo by mal nový Google Play fungovať svižnejšie, používa novú technológiu sťahovania dát. V praxi zatiaľ nie je úplne vyladený a pravdepodobne najbližšie hodiny alebo dni počas prechodu na túto verziu nemusí pracovať úplne správne.

Google redizajnoval obchod s aplikáciami

Google redizajnoval obchod s aplikáciami