Ďalšia galaxia je na ceste

Najhorúcejšou očakávanou novinkou je, samozrejme, ďalšia generácia vlajkovej lode od Samsungu. Aj preto sú o Galaxy S9 a S9+ známe už takmer všetky podrobnosti a ani ich dizajn nie je tajomstvom.

Vyzerá to teda tak, že nejakých výrazných konštrukčných zmien sa nedočkáme. Stále by to mal byť zakrivený Super Amoled displej s pomerom strán 18:9 a miniatúrnymi rámikmi. Zachovaná má byť aj uhlopriečka 5,8, respektíve 6,2 palca pri Galaxy S9+.

Samsung ale asi poslúchol kritiku používateľov a presunul čítačku odtlačkov prstov do stredu zariadenia pod objektív zadného fotoaparátu. Čítačky odtlačkov priamo v displeji sa máme dočkať najskôr pri septembrovej premiére Galaxy Note 9.

Galaxy S9 či nové Xperie XZ2: čo čakať od veľtrhu mobilných technológií MWC

Zdroj: GSM Arena

Samozrejme, zvýšiť sa má výkon. Použitý má byť najnovší Snapdragon 845 pre americký trh a dvorný Exynos 9810 pre modely určené aj pre slovenský trh. Tie „naše“ by podľa testu Geekbench mali byť znova o pekných pár percent výkonnejšie.

Zlepšenia sa má dočkať aj fotoaparát. Podľa uniknutých oficiálnych videoklipov napríklad stúpne rýchlosť spomalených full HD záberov až na 480 snímok za sekundu. A opäť o stupeň lepšie (f/1.5) má kamera zvládať zábery pri nedostatku svetla. Podľa všetkého duálny zadný fotoaparát dostane len model Galaxy S9+.

Aby nechýbala nejaká „hračka“, pravdepodobne sa dočkáme funkcie animovaných 3D smajlíkov, nie nepodobných takzvaným enimoji v iPhonoch.

Nepríjemne znejú dohady, že štartovacia cena Galaxy S9 a S9+ má byť o sto eur vyššia ako u predošlej generácie. Všetky podrobnosti si overíme už 25. februára, keď majú tieto smartfóny oficiálnu premiéru.

Galaxy S9 či nové Xperie XZ2: čo čakať od veľtrhu mobilných technológií MWC

Zdroj: GSM Arena

 

Spolu s nimi sa pravdepodobne na svetlo sveta dostane aj ďalšia generácia tabletov od Samsungu. Galaxy Tab S4 by podľa uniknutých informácii mal mať 10,5-palcový displej s rozlíšením 2 560 x 1 600 bodov, Snapdragon 835 so 4 GB operačnej pamäte.