Sociálna sieť Facebook dnes spúšťa prvú aplikáciu, v ktorej sa budú dať stávkovať reálne peniaze. Aplikácia bude zatiaľ dostupná len pre hráčov z Británie starších ako 18 rokov, píše denník Financial Times.

Facebook začne v Británii s veľmi obľúbenou hrou – Bingom. Aplikáciu Bingo and Slots Friendzy predstaví v spolupráci s firmou Gamesys, jedným z najväčších prevádzkovateľov internetových hazardných hier v krajine. ,,Budeme pre Gamesys distribučnou platformou. Oni majú hry, my máme používateľov,“ uviedol pre Financial Times Julien Codorniou, šéf Facebooku pre herný biznis v regióne Európy, Afriky a Blízkeho východu.

Medzi investormi sa dlho špekulovalo, či sociálne siete a ďalšie internetové firmy, ktoré vytvárajú hry pre Facebook, začnú ponúkať hazardné hry, aby si zvýšili tržby. Zynga, najväčší herný partner Facebooku, by mala na budúci rok predstaviť online verzie svojich obľúbených hazardných hier – pokru, binga a výherných automatov, v ktorých sa bude hrať s reálnymi peniazmi.

Pri rozširovaní hazardných hier do ďalších krajín môžu firmy naraziť na legálne prekážky. Napríklad v Spojených štátoch, odkiaľ pochádza väčšina tržieb Facebooku, je hranie hazardných hier na internete s reálnymi peniazmi prakticky zakázané. Len nedávno začali jednotlivé štáty postupne uvoľňovať online gambling, aj to len vo veľmi obmedzenej miere.

J. Codorniou uviedol, že rokuje aj s ďalšími prevádzkovateľmi internetových hazardných hier. Do úvahy prichádza rozšírenie o klasické hry, ktoré sa hrávajú v kasínach, napríklad blackjack či ruleta. Žiadna konkrétna spolupráca zatiaľ ale nebola dohodnutá.

Prvé štvrťročné výsledky Facebooku od jeho vstupu na burzu nepriniesli až také sklamanie sklamanie, ktorého sa trh bál po zlých údajoch hernej firmy Zynga. Tržby sociálnej siete v druhom štvrťroku vzrástli o 32 percent na 1,18 miliardy dolárov, čo len mierne prekročilo očakávania trhu. V čistom vyjadrení síce firma utrpela stratu, jej upravená základná ziskovosť však bola v súlade s odhadmi analytikov. Akcie Facebooku aj napriek tomu po oznámení výsledkov klesli.

Facebook vstupuje do sveta hazardných hier

Zdroj: SITA / AP

Ilustračné foto - SITA / AP