K posielaniu správ, obrázkov či súborov cez aplikáciu WhatsApp, ktorá patrí Facebooku, sa najnovšie pridali aj peniaze. Takúto možnosť môžu zatiaľ využiť len používatelia aplikácie v Brazílii.

Facebook má v pláne platenie rozšíriť aj do iných krajín či do aplikácií Messenger a Instagram.

KK8 Wu-chan - Muž s ochranným rúškom si číta lekársku správu v čínskom meste Wu-chan 16. apríla 2020. Čína hlásila vo štvrtok 46 nových prípadov nákazy koronavírusom, z nich 34 bolo do krajiny prinesených zo zahraničia. Čína však nehlásila žiadne nové úmrtie na ochorenie COVID-19 spôsobované vírusom. FOTO TASR/AP
A man reads a medical report while holding CT scans between his legs near a hospital in Wuhan in central China's Hubei province Thursday, April 16, 2020.  (AP Photo/Ng Han Guan)
Neprehliadnite

Fajčíte, dosť sa nehýbete či málo spíte? „Veľký brat“ v Číne vám po korone strhne body aj za to

Vlastná platobná služba

Facebook Pay je platobná služba Facebooku, ktorú spustil vlani na jeseň. Slúži na to, aby uľahčovala platby na sociálnej sieti a jej aplikáciách. Používatelia ju tak budú môcť využiť na posielanie platieb kamarátom, nakupovanie tovaru či na posielanie finančných príspevkov na dobročinné účely.

Platobná služba nemá nič spoločné s kryptomenou Libra alebo s peňaženkou Calibra a je vybudovaná na existujúcej finančnej infraštruktúre a partnerstvách.

V rámci sociálnej siete Facebook už je dostupná vo väčšine krajín, ale platby prostredníctvom četovacej aplikácie Messenger môžu zrealizovať len používatelia v USA.

EBE 30 Washington - Na snímke prezident USA Donald Trump hovorí s novinármi po stretnutí s republikánmi Senátu na ich týždennom obede vo Washingtone 19. mája 2020. FOTO TASR/AP
President Donald Trump speaks with reporters after meeting with Senate Republicans at their weekly luncheon on Capitol Hill in Washington, Tuesday, May 19, 2020. (AP Photo/Patrick Semansky)
Neprehliadnite

Prečo Twitter brojí proti Trumpovi a zamestnanci Facebooku sa búria

Spustenie platieb cez WhatsApp

Brazília sa v pondelok stala prvou krajinou na svete, kde Facebook umožnil platobnú službu využívať cez aplikáciu WhatsApp, informuje portál TechCrunch. Juhoamerická krajina je so svojimi vyše 120 miliónmi používateľmi aplikácie jej druhým najväčším trhom na svete.

Najviac ich má India, kde prebiehala niekoľko mesiacov testovacia fáza. Facebook však zostal v Indii zaseknutý v tamojšom regulačnom systéme a preto si na debut vybral práve Brazíliu.

Pre ľudí je služba zdarma

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa