Od oznámenia, že koncern Volkswagen pracuje na vozidle inšpirovanom klasickým vozidlom ubehlo niekoľko rokov. Jeho oficiálne predstavenie by sa však malo uskutočniť už začiatkom marca a do predaja by mal ID.Buzz prísť v prvej polovici roka 2022.

Model je postavený na univerzálnej platforme MEB, ktorú si požičiava od modelov ID.3 a ID.4. Tie s mikrobusom zdieľajú aj niektoré dizajnové prvky ako reflektory či podobnú prednú kapotáž. Koncern prirovnáva LED reflektory k očiam a údajne majú komunikovať s vodičom aj chodcami. Pri ich detekcii sa auto na chodcov "pozrie" natočením reflektorov správnym smerom.

Volkswagen ID.Buzz
Zdroj: vw.sk

Pri porovnaní s konceptom, ktorý bol predstavený v roku 2017 vidno, že sa toho veľa nezmenilo. Finálnu podobu Id.Buzz však Volkswagen predstaví až v marci.

Variantov bude viacero

Je pravdepodobné, že minibus bude v predaji v dvojfarebnom vyhotovení, podobne, ako jeho kempingová predloha, ktorú obľubovali „deti kvetov“ v 50. a 60. rokoch 20. storočia. V interiéri by malo byť použité osvetlenie schopné meniť farby podľa stavu, v ktorom sa vozidlo nachádza, podľa smeru, ktorý odporúča navigácia a mohlo by spolupracovať aj s hlasovým ovládaním.

Zabudovaný AR head-up displej by mal takisto byť schopný navigovania pomocou šípok zobrazených priamo na ceste vďaka rozšírenej realite. Volant obsahuje zabudovaný touchpad na ovládanie funkcií vozidla.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa