Elon Musk kúpil Twitter. Brúsi si zuby aj na Netflix?

Keď sa objavila informácia o tom, že Elon Musk kúpil 9,2 percenta akcií sociálnej siete Twitter, ktorú používa ako exkluzívny kanál na komunikáciu s desiatkami miliónov svojich fanúšikov, okamžite sa začalo špekulovať o príčinách tohto kroku.

Netflix
Zdroj: unsplash.com

Mnohí sa predtým domnievali, že E. Musk chce vybudovať vlastnú alternatívnu sociálnu sieť, podobne ako bývalý prezident USA Donald Trump, ktorého alternatíva s názvom Truth Social má byť miestom pre konzervatívnejšiu časť používateľov.

E. Muskovi ponúkol Twitter po tejto transakcii kreslo v rade spoločnosti, keďže sa stal najväčším podielnikom. Momentálne najbohatší človek na svete však kreslo odmietol. Po relatívne krátkom čase predložil Twitteru ponuku na úplné odkúpenie za približne 43 miliárd dolárov. Netajil sa pritom úmyslom sieť „oslobodiť,“ keďže je priaznivcom úplnej slobody slova a Twitter je podľa neho príliš cenzurovaný.

Akcionári nakoniec jeho ponuku prijali a Musk im zaplatí približne 44 miliárd dolárov. Krátko potom začal atakovať aj spoločnosti Netflix. Jej inkluzívnu politiku v narážke označil za dôvod jej slabej sledovanosti. O tom, či má v pláne ďalšiu veľkú akvizíciu, možno zatiaľ iba špekulovať, no kúpa Twitteru začala podobnými výrokmi a akcie Netflixu sú po odlive predplatiteľov výrazne lacnejšie.

ilustračný obrázok-batéria
Neprehliadnite

Batérie vznikli vďaka žabím nôžkam. V budúcnosti budú možno zo skla či síry