Follow JC Go! vytvorila evanjelická skupina Fundación Ramón Pané z Floridy s cieľom prepojiť učenie Rímskokatolíckej cirkvi a moderné a populárne technológie. Princíp je veľmi podobný ako pri origináli. Hráč pri prechádzkach hľadá dôležité body a zbiera biblické postavy a svätcov. S nimi si tak môže vyskladať vlastný „evanjelický tím“. Samozrejme, žiadne vývojové stupne svätcov nejestvujú a svätý Peter je stále svätý Peter.

Chyťte si svojho svätca. Kresťanská aplikácia imituje Pokémon Go

Zdroj: fundacionpane.org

Nejestvujú ani arény, kde by medzi sebou tieto postavy nejako bojovali. Cieľom je získavanie bodov. Okrem zbierania spomenutých svätých musí hráč virtuálne jesť, piť a modliť sa. Pri dôležitých miestach zbiera body aj zodpovedaním otázok zo Starého aj Nového zákona. Aplikácia pracuje aj s GPS dátami, takže ak hráč prechádza okolo kostola, môže získať body jeho navštívením. Prípadne ak prechádza okolo nemocnice, hra ho vyzve na pomodlenie sa za chorých.

Chyťte si svojho svätca. Kresťanská aplikácia imituje Pokémon Go

Zdroj: fundacionpane.org

Follow JC Go! je dostupný pre Android aj iOS. Zatiaľ však len v španielskej verzii, angličtina, francúzština a portugalčina pribudne onedlho.

Ak sa pýtate, či je to oficiálna aktivita Vatikánu, tak veru nie. Ale tvorcovia aplikácie, ktorej vývoj trval necelé dva roky a stále pol milióna amerických dolárov (hlavne od donorov) sa pochválili, že ich appka má požehnanie aj od pápeža Františka. Tvorcovia by sa ale mali viac modliť za úspech, hodnotenie má ich aplikácia nie veľmi pozitívne.