Najskôr sa hovorilo o tom, že auto bude skrátka elektrické. Nedávno však pribudla informácia, že by sa Apple car s interným názvom Titan malo riadiť samo bez zásahu posádky. Zdá sa, že v tomto prípade by nemalo potrebovať volant, ovládacie prvky či pedále.

Množstvo budúcich funkcií sa dá odvodiť nielen z rôznych zákulisných informačných zdrojov, ale aj na základe patentov, ktoré si spoločnosť Apple v tejto súvislosti môže registrovať. Momentálne zaujal patent na palubný systém virtuálnej reality, ktorý by mal byť zrejme určený posádke Apple car. Bude synchronizovaný s pohybom a zrýchlením vozidla, aby nespôsoboval nevoľnosť.

Jazda autom po novom

Dokonca to vyzerá tak, že by tento systém mal proti nevoľnosti spôsobenej kinetózou aj bojovať. Obsah, ktorý bude virtuálna realita (VR) poskytovať pasažierom, má byť prepojený s lokáciami, ktorými sa auto pohybuje, takže sa posádka vozidla zrejme bude môcť virtuálne pozrieť von z auta pomocou kamier na karosérii. Vďaka tomu by sa mali stratiť prípadné pocity úzkosti či nevoľnosť.

CeBIT 2017 VR v aute - ilustračný obrázok
Zdroj: Getty Images

Systém má slúžiť aj na sledovanie videí, hranie hier, čítanie kníh či virtuálne mítingy v stabilizovanom prostredí. Patent tiež hovorí o tom, že systém by mohol mať aj prvky rozšírenej reality.

Nabíjanie elektromobilu - ilustračná fotka
Neprehliadnite

Nórsko brzdí elektrické autá pomocou DPH. Podľa kritikov je to zlý nápad

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa