Ako je už zvykom, americká spoločnosť po roku opäť predstavila najnovší modelový rad iPhonov. Okrem nich však na trh priniesla aj niekoľko nových smart hodiniek či slúchadlá. Tento rok sa tlačová konferencia opäť konala vo virtuálnom prostredí, keď Apple všetko vopred nahral, no prvýkrát po pandémii boli osobne prítomní novinári, ktorí si po skončení konferencie mohli zariadenia naživo vyskúšať.

Verzia Plus vystriedala Mini

Apple predstavil štyri verzie nových iPhonov, pričom prišlo k dvom zmenám. K dispozícii už nebude najmenší iPhone mini, nakoľko sa podľa spoločnosti nepredával tak, ako si predstavovala, pričom trendom je používanie veľkých obrazoviek. O náhrade sa dlho špekulovalo. Konkrétne o jej názve. Veľa sa hovorilo o iPhone 14 Max, no Apple sa napokon rozhodlo pre iPhone 14 Plus.

Toto označenie je však logické. Model totiž ponúka to isté ako štandardný iPhone 14 a jedinou jeho zmenou je väčší displej. Je možné predpokladať, že Apple pri názve uvažoval aj psychologicky, nakoľko už v minulosti Apple prívlastok „Plus“ používal a vtedy mali tieto zariadenie vždy niečo navyše. Je preto pravdepodobné, že určitá skupina laikov môže práve takto pri kúpe nového telefónu uvažovať.

Dizajn nových smartfónov sa výrazne nezmenil. Ten je v podstate rovnaký ako v prípade iPhonov 13. Jedinou zmenou je len väčší modul fotoaparátov v prípade verzie s označením „Pro“. Klasická verzia dostala nový 12 Mpx hlavný fotoaparát s väčším snímačom, lepšou svetelnosťou a posunom snímača. Fotoaparát má byť lepší po každej stránke, čo má prispieť ku kvalitnejším fotografiám a videu. Telefón bude poháňať rovnaký procesor ako v prípade predchádzajúceho modelu iPhone 13 Pro, teda A15 Bionic.

Základná verzia bude podporovať 5G pripojenie a všetky americké verzie už nebudú mať slot na SIM karty, nakoľko americkí operátori podporujú takzvané eSIM karty. Nové iPhony budú navyše podporovať satelitné pripojenie, ktoré bude možné využiť v núdzi. Prostredníctvom neho sa zákazníci spoja so záchrannými zložkami. Na tieto účely Apple využíva vlastné komponenty a špeciálny systém.

Ilustračný obrázok
Neprehliadnite

Nokia vyhrala súd v Nemecku. Zákaz predaja čínskych značiek hrozí aj v ďalších krajinách

Podľa Apple odoslanie správy nebude trvať dlhšie ako 15 sekúnd, pokiaľ bude mať používateľ dobrý výhľad na oblohu. Táto funkcia bude v Spojených štátoch a Kanade po dobu dvoch rokov zdarma. Model 14 Plus je po technologickej stránke rovnaký ako iPhone 14. Jedinou zmenou je väčší displej a o sto dolárov vyššia cena. Základný model bude začínať na cene 799 dolárov.

Najväčšie zmeny dostalo „Pro“

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa