Takáto možnosť by bola v prípade bežných smartfónov revolučná. Treba však hneď na začiatku povedať, že podpora spojenia cez satelity na obežnej dráhe má byť v prípade Apple určená len na núdzové využitie. Aspoň zatiaľ.

Volanie o pomoc aj bez signálu

Podľa Marka Gurmana z Bloombergu by mali fungovať v tejto súvislosti dve funkcie. Prvá by sa mala nazývať Emergency Message via Satellite (núdzová správa cez satelit). Má pribudnúť ako tretí protokol k správam SMS a iMessage v apke Správy.

V rámci Apple má mať vnútropodnikové kódové označenie Stewie a mala by umožňovať používateľovi v núdzi vyslať žiadosť o pomoc aj v prípade, že nie je dostupný klasický terestriálny signál. To isto ocenia najmä milovníci adrenalínových športov a turistiky v tých častiach planéty, kde zatiaľ nevkročila civilizácia.

Satelitné správy majú byť zobrazené v sivých bublinkách, namiesto modrých či zelených, takže budú poľahky rozlíšiteľné od bežných. Takúto núdzovú správu by malo byť možné odoslať naklepaním „Emergency SOS“ namiesto mena príjemcu a bude doručená aj v prípade, že má predtým definovaný príjemca zapnutý režim bez vyrušovania.

Nahlasovanie krízových situácií

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa