Jeden z najväčších hudobných festivalov v strednej Európe a jednoznačne najväčší na Slovensku, Bažant Pohoda, zmenil po viacerých rokoch partnera v oblasti mobilných operátorov a tak modré vlajky vystriedajú oranžové. Orange aj preto vytvoril bezplatnú aplikáciu pre všetkých návštevníkov, ktorí sa chcú na festival dobre pripraviť a počas júlového víkendu si ho naplno užiť.

Po grafickej stránke nejde o žiadny zázrak, no po funkčnej sa jej nedá veľa vytknúť. Úvodná obrazovka je tvorená z loga festivalu, okolo ktorého je do kruhu usporiadaných šesť ikon. Logo festivalu je zároveň tlačidlo na spustenie svietidla, ak ním mobil disponuje. Na vrchu obrazovky je aj presné odpočítavanie do začiatku podujatia a prepínač jazyka aplikácie.

Oblasti začínajú záložkou Kamaráti, pomocou ktorej sa používateľ po prihlásení na Facebook môže skontaktovať s priateľmi, čo túto aplikáciu tiež používajú. Na festivale sa potom dá sledovať, na ktorom koncerte sú. Druhá záložka obsahuje všetky potrebné informácie: ako možnosti cestovania na festival, parkovanie, straty a nálezy, čo si so sebou zobrať, núdzová info linka... Treťou záložkou je Orange zone, ktorá ale momentálne nefunguje.

Appka dňa pre tohtoročnú Pohodu

          

Appka dňa pre tohtoročnú Pohodu

Nasleduje ikona na spustenie mapy festivalu, ktorá je prepojená s aplikáciou Google Maps. Na mape oblasti je animovaná vrstva znázorňujúca festival s popisom pódií a atrakcií. Dá sa tu tiež označiť poloha stanu či auta na parkovisku. Zísť sa môže aj označenie cesty z momentálnej polohy na festival.

Piatou záložkou je Program. Je prehľadne rozdelený do tabuľky podľa dní, časov a pódií. Pri kliknutí na konkrétne vystúpenie sa zobrazí stručný opis interpreta a možnosť označiť si ho do vlastného kalendára podujatí, na ktoré chce používateľ ísť. Abecedný zoznam všetkých interpretov aj Môj program je na spodnej časti obrazovky. Aplikácia je dostupná pre iPhone aj Android zariadenia. 

Appka dňa pre tohtoročnú Pohodu

         

Appka dňa pre tohtoročnú Pohodu

apkka app store appstore 1
apkka app store appstore 1

Zdroj: Apple

          

Appka dňa pre tohtoročnú Pohodu

Foto v článku - Apple, na titulke - Google