S nakupovaním alebo predajom cez inzerát má skúsenosť snáď každý. Tí šťastnejší lacno nakúpili alebo výhodne predali. Jedným z najnavštevovanejších inzertných portálov na Slovensku je Bazoš. Projekt slovenského vývojára Vlastimila Brečku umožňuje prehľadne a pohodlne mať pod palcom všetky nové inzeráty, ktoré človeka zaujímajú. Nejde o webovú stránku prerobenú na mobilnú aplikáciu, ale o virtuálneho strážneho psa, ktorý sleduje nové inzeráty.

Bazoš Agent má moderný sparťanský, no funkčný dizajn. V úvode možno prekvapí prázdnou obrazovkou. Najprv si totiž treba vytvoriť filter, bez neho to nefunguje. Nastaví sa názov produktu, ktorý je na predaj alebo kúpu, cenové rozpätie, kategória a miesto podľa PSČ. Takýchto filtrov môže byť viacero, pracujú na pozadí.

Aplikácia potom automaticky zobrazuje vyhovujúce inzeráty. V nastaveniach sa určuje tiež interval automatickej synchronizácie s portálom Bazoš.sk. Používateľ tak dostáva prakticky okamžitú informáciu napríklad o om, že niekto ponúka iPhone 4 v Žiline za polovičnú cenu.

Každý inzerát sa zobrazuje v samostatnom okne s veľkou fotografiou. Galéria obrázkov k inzerátu sa dá listovať, po rozkliknutí sa dá pozrieť aj celé znenie a podrobnosti inzerátu. Podržaním prsta na filtre sa jednoducho upraví alebo zmaže.

Appka dňa: Bazoš Agent má inzeráty pod palcom

     

Appka dňa: Bazoš Agent má inzeráty pod palcom

    

Appka dňa: Bazoš Agent má inzeráty pod palcom

       

Z aplikácie možno priamo zavolať na mobil kupujúceho či predávajúceho a v hornom rohu je aj ikonka na prechod do webového prehliadača s danou ponukou. Pridávať vlastné inzeráty sa zatiaľ nedá.

Rovnako sa priamo v aplikácii nedá listovať v starých inzerátoch, zobrazuje sa len posledných pätnásť. Autor to vysvetľuje snahou o minimalizáciu dátovej prevádzky. V prípade, že si to používatelia budú želať, zapracuje aj funkciu prehľadávania starších inzerátov. Bazoš Agent je bezplatný a dostupný pre platformu Android.

Appka dňa: Bazoš Agent má inzeráty pod palcom

Foto v článku a na titulke - Google