Hoci tohtoročné leto je, čo sa týka počasia, rozmarné, stále platí, že toto ročné obdobie je najlepšou sezónou pre turistické výlety. Pri objavovaní prírodných zákutí v tom či onom kraji Slovenska je, samozrejme, vhodné mať poruke nejakú formu navigácie. Starým-dobrým papierovým turistickým mapám prichádza mobilová konkurencia.

Turistická Mapa SR je dielo vývojára Daniela Tekeľa. Obsahuje topografickú mapu Slovenska, vytvorenú na základe dát projektu OpenStreetMap. Momentálne podľa autora obsahuje zhruba 90 percent existujúcich značených turistických trás.

Mapy sú offlinové, čiže na prevádzku appky nie je potrebné internetové pripojenie. Okrem samotnej mapy, zobrazenia aktuálnej pozície používateľa podľa GPS poskytuje aplikácia ešte jednu funkcionalitu: nahrávanie prejdenej trasy.

Appka zaznamenáva pohyb používateľa (aj na pozadí) a vytvára prehľadnú štatistiku s údajmi, ktoré môžete neskôr použiť napríklad vo fotoalbume: zahŕňa čas začiatku a konca výletu, dĺžku prejdenej trasy, prevýšenie a k dispozícii je aj grafický výškový profil trasy.

Nahrané trasy sa ukladajú vo formáte GPX a cez program iTunes sa dajú preniesť do počítača.

Appka dňa: Aby ste sa v lese nestratili

 

Appka dňa: Aby ste sa v lese nestratili

 

Appka dňa: Aby ste sa v lese nestratili

Aplikácia Turistická Mapa SR sa dá stiahnuť do iPhonu/iPadu a v rámci uvádzacej akcie je kompletne - čiže s mapami celého Slovenska - zadarmo.

apkka app store appstore 1
apkka app store appstore 1

Foto na titulke a v článku - AppStore/Turistická mapa