Streamovacie služby ako Spotify, Deezer, Apple Music či Tidal sú v súčasnosti veľmi obľúbené. Vyriešili problémy spojené s nedostatočným pamäťovým úložiskom a zadovážením hardvérového prehrávača, pokiaľ chcel hudobný fanúšik počúvať hudbu aj na cestách. Dnes máme namiesto prehrávačov smartfóny, pričom aplikácie sú používateľsky príjemné.

Hudobné streamovacie služby fungujú na rovnakom princípe, no každá sa snaží byť v niečom prvá alebo jedinečná, aby prilákala čo najväčší počet používateľov. Toto tvrdenie platí aj o slovenskej aplikácii Kubo, ktorú je možné prirovnať k „Spotify detskej literatúry“. Ide o digitálnu detskú knižnicu, takzvanú Books on Demand, ktorá rodičom a ich deťom prináša okamžitý prístup k stovkám detských kníh, básničkám či encyklopédiám.

Skúsený tím

Za projektom stojí Ondrej Bagin spolu s manželkou a kamarátmi, s ktorými pracuje aj na známom projekte Virtooal – rozšírená realita pre e-commerce. Cieľom aplikácie Kuboje umožniť čítanie detských kníh kdekoľvek a kedykoľvek. Okrem toho prináša autorom a vydavateľom detskej literatúry nové médium, moderný a hranice Slovenska presahujúci zdroj príjmov.

hacker
Neprehliadnite

Podvodníci a zlodeji sa presunuli na internet. Zostanú tam natrvalo?

„Celé sa to začalo dovolenkou v Taliansku, na ktorú sme si zabudli zobrať knižky na čítanie pre nášho štvorročného syna. Vtedy sme si uvedomili, aké úžasné by bolo mať službu, ktorá by podobne ako Spotify alebo Netflix umožnila streamovanie detských kníh kedykoľvek a kdekoľvek, iba cez tablet alebo mobilné zariadenie za mesačný poplatok,“ prezradil pre TREND zakladateľ Ondrej Bagin.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa